• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 260
  • Dodano: 2021-09-19 / 15:00
  • Komentarzy: 0

  Rottweiler a dzieci: podpowiadamy, czy to dobry pies dla całej rodziny

  Rottweiler a dzieci: podpowiadamy, czy to dobry pies dla całej rodziny
  Rottweiler to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ras świata, wyróżniająca się nie tylko wyglądem, ale też specyficznym charakterem. Czy rottweiler jest niebezpieczny? Jak prezentuje się tabela wagi rottweilera i jakiego rodzaju karma dla rottweilera jest najlepsza, aby pies zdrowo się rozwijał? Rottweiler a dzieci - czy to dobre i bezpieczne połączenie? Dowiedz się najważniejszych informacji i zdecyduj, czy rottweiler jest dobrym kandydatem na psa dla całej rodziny.

  Czy rottweiler jest niebezpieczny? Tabela wagi rottweilera

  Pies rottweiler zaliczany jest do jednych z najbardziej niebezpiecznych ras świata. Mimo wszystko warto wiedzieć, że nie można go przez to od razu skreślać z listy potencjalnych kandydatów na zwierzę domowe. Zanim przejdziemy jednak do tematu charakteru psa i tego, czy jest to bezpieczny czworonóg dla dzieci, warto będzie przedstawić schemat wagi rottweilera. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że rasa należy do masywnych. Może więc okazać się, że rosnący pies nie będzie najlepszym materiałem na przyjaciela dla bardzo małych dzieci.

  • 1 miesiąc życia - rottweiler w tym okresie życia waży od 3,5 do 4,5 kilogramów.

  • 2 miesiąc życia - rottweiler waży już ok. 8-9 kg.

  • 3-5 miesiąc życia - przez ten krótki czas pies znacznie przybiera na wadze. W piątym miesiącu życia może więc ważyć już nawet ok. 31 kg.

  • 6-8 miesiąc życia - pies ważyć będzie ok. 35-46 kg.

  • 9-10 miesiąc życia - rottweiler osiąga swoją docelową wagę ok. 36-55 kg.

  Warto pamiętać, że podane wyżej dane są bardzo uśrednione, a więc zbliżone do wzorca rasy. Wraz z wagą zmieniać się będzie nie tylko obroża dla rottweilera, ale też zapotrzebowanie na pokarm czy aktywność fizyczną. Rottweiler powinien być stale monitorowany pod kątem zdrowia, ale jego waga nie powinna być jedynym wyznacznikiem prawidłowego rozwoju. O tym, jaka karma będzie najlepsza dla rozwijającego się rottweilera, poczytać można więcej na portalu Fajny Zwierzak.

  Co trzeba wiedzieć o charakterze rottweilera?

  Wiele ludzi zastanawia się, czy rottweiler jest niebezpieczny. Wszak pies ten zaliczany jest do jednego z najgroźniejszych na świecie! O rasie z całą pewnością powiedzieć można, że należy do odważnych i jednocześnie zrównoważonych. Mimo ogromnej energii, silnego charakteru i czasem porywczego temperamentu, rottweilery chętnie uczą się nowych rzeczy i pracują z ludźmi. Psy lubią się zmęczyć nie tylko fizycznie, ale też psychicznie - dlatego bardzo ważne jest codzienne stymulowanie ich wszystkich zmysłów. Aby wychować dobrego rottweilera, należy bezwzględnie rozpocząć jego szkolenie od jak najwcześniejszych miesięcy życia psa.

  Właściciel rottweilera powinien być konsekwentny, cierpliwy i stanowczy. Nie może dać się zastraszać psu, zwłaszcza że rottweilery bardzo szybko wychwytują słabości swoich właścicieli i starają się to później wykorzystać. Odpowiednio wychowany pies będzie bardzo kochał swoją rodzinę, przywiązując się do niej i broniąc przed wszystkimi intruzami. Warto pamiętać jednak o tym, że pies ten często jest pobudzony, ponieważ ma w sobie mnóstwo energii. Jako że może być przez to nieprzewidywalny, zaleca się regularnie i konsekwentnie szkolić go pozytywnymi metodami.

  Rottweiler a dzieci - czy to bezpieczne, aby zostawiać z nimi psa?

  Wśród ludzi panuje powszechna opinia, iż rottweilery nie są najlepszymi kandydatami na rodzinnego psa - zwłaszcza tam, gdzie mieszkają dzieci. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Rottweilery są bowiem bardzo energicznymi i żywiołowymi psami, które naprawdę lubią dzieci i zabawę z nimi. Rottweiler, który zadomowi się w nowym mieszkaniu i będzie otoczony miłością przez swoją rodzinę, na pewno nie zrobi krzywdy dziecku. Wręcz przeciwnie - będzie bronił maluchów tak, aby nikt ich nie zranił.
  Czy oznacza to zatem, że rasa rottweiler jest bezpieczna dla dzieci? Nie do końca. Po pierwsze, pies jest masywny, co można było zauważyć we fragmencie na temat wagi psa. Podczas zabawy pies może przypadkowo przewrócić dziecko i zrobić mu krzywdę. Poza tym rottweilery są z charakteru zaborcze. Jeśli czworonóg pilnujący dziecko uzna, że ktoś zbyt mocno się do malucha zbliża, może zacząć reagować bardzo agresywnie. Lepiej więc nigdy nie dopuszczać do sytuacji zostawiania psa samego z dzieckiem. Jeśli już, rottweiler i dzieci powinny bawić się wspólnie zawsze pod czujnym okiem dorosłych.

  Kto nie powinien decydować się na kupno rottweilera?

  Rottweiler nie będzie dobrym pomysłem, jeśli nie będzie się miało czasu dla psa - wbrew pozorom to rasa rodzinna, która pozostawiona samotnie w domu może stać się agresywna. Nie powinni kupować go również ludzie, którzy nie będą chcieli psa tresować - rottweiler bez odpowiedniej tresury będzie problematycznym członkiem rodziny, nad którym nikt nie będzie w stanie zapanować. Jeśli przyszły właściciel nie jest typem przywódcy, niech lepiej zdecyduje się na innego czworonoga.

  Brak chęci na ciągłe towarzystwo psa również dyskwalifikuje - rottweilery są oddane rodzinie i najlepiej dla nich jest spędzać z domownikami cały dzień. Osoby nieprzepadające za codziennymi ćwiczeniami fizycznymi również nie powinny decydować się na zakup rottweilera - zwłaszcza że to rasa wymagająca codziennego ruchu i aktywnego trybu życia. Kto jeszcze nie powinien decydować się na kupno rottweilera? Osoby ze skłonnościami do agresji. Rottweilery mają wystarczająco trudny charakter, więc wyrabianie w nich agresji naprawdę nie będzie ani mądrym, ani dobrym pomysłem.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".