• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1712
    • Dodano: 2021-09-22 / 11:33
    • Komentarzy: 3

    Powstaje pierwszy profesjonalny ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt w regionie

    (Fot. Dżacheć)

    Opolanka założyła fundację Avi i pomaga dzikim zwierzętom. Dzięki pani Marcie, większość z nich wraca do swojego naturalnego środowiska, a inne, które nie mają takiej szansy pozostają w azylu. Nadleśnictwo Opole stworzyło fundacji lepsze warunki do prowadzenia działalności.


    Borsuki, kuny, szopy, sowy, bociany, lisy...i wiele innych dzikich zwierząt znalazło się pod leczniczą dłonią pani Marty Węgrzyn, opolanki działającej w Fundacji AVI. Najwyższy czas kojce zamienić na leśne zagrody, środowisko maksymalnie zbliżone do warunków naturalnych, w których te dostojne zwierzęta w spokoju będą leczone i rehabilitowane.

    22 września dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Opole Fundacja wydzierżawiła 5 hektarów ziemi, dzięki której fundacja zostanie rozbudowana o ośrodek. Będzie to pierwszy profesjonalny ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt na Opolszczyźnie!

    To miejsce, w którym każdy gatunek otrzyma właściwe leczenie, opiekę i będzie utrzymywane w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnych. - Wychodząc na przeciw ludzkim potrzebom i edukacji chcemy stworzyć miejsce, w którym przetrzymywane będą zwierzęta niekwalifikujące się do powrotu na wolność oraz dobrze znoszące obecność człowieka (m.in. bociany, krukowate). To tutaj będzie również azyl dla gatunków inwazyjnych - głównie szopów i jenotów. Czyli gatunków obcych w Polsce, które nie mogą być wypuszczane do środowiska. Poza zwierzętami dzikimi będzie można spotkać również nasze hodowlane gatunki ptaków drapieżnych m.in. puszczyka Zjawę, włochatkę Czortiego czy pustułkę amerykańską Florkę - tłumaczy pani Marta.

    Środkową część działki stanowi las, który zostanie przygotowany z myślą o jeleniowatych.

    Na dzierżawionym terenie powstanie szpital z prawdziwego zdarzenia, a także liczne woliery, lotnie i wybiegi, na których zwierzęta dzikie będą powracały do pełni zdrowia. Będzie tutaj prowadzony również odchów osobników młodocianych.

    - Wszystkie procedury przewidują maksymalne ograniczenie kontaktu z człowiekiem, ponieważ najważniejsza dla dzikich zwierząt jest dzikość i naturalny strach przed drapieżnikami w tym również przed człowiekiem - słyszymy.

    Opolskie Centrum funkcjonuje wyłącznie dzięki darowiznom - można wspomóc budowę ośrodka wpłacając środki pieniężne na specjalnie dedykowaną zrzutkę:





    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-09-23 00:11:13 [5.173.105.*] id:1621301  
    tippmann: Napisał postów [7576], status [VIP] Reputacja
    podajcie numer konta,to wam nasram kupę kasy

    Nick:
    Treść:
    2021-09-22 16:39:00 [89.64.46.*] id:1621285  
    Luzi: Napisał postów [1457], status [stały bywalec] Reputacja
    Bardzo dobra informacja.

    Nick:
    Treść:
    2021-09-22 14:35:09 [217.173.195.*] id:1621267  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Wydaje mi się, że Lasy państwowe, jako instytucja zasobna w środki finansowe, generalnie powinna zająć się prowadzeniem takiej działalności leczniczej dla dzikich zwierząt.

    Nick:
    Treść: