• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5795
  • Dodano: 2021-09-20 / 14:35
  • Komentarzy: 2

  Nowy aquapark w Opolu. Miasto czeka na oferty projektowe

  (Fot. Dżacheć)

  Przypomnijmy, nowy aquapark powstanie w Opolu przy ulicy Oleskiej 51, w miejscu gdzie obecnie funkcjonuje stadion Odry Opole. Budowa nowego obiektu jest uzależniona od powstania nowego stadionu piłkarskiego.


  - Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji jest na etapie wyboru projektanta. Jeśli chodzi o wyłonienie projektanta to odbywa się to procedurą dialogu konkurencyjnego. Po tym etapie tworzymy specyfikację warunków. To idealna lokalizacja, która umożliwi dojazd zarówno samochodem jak i rowerem - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent miasta Opola.

  - Aquapark to inwestycja skierowana nie tylko dla starszych, ale też dla młodzieży i dzieci. Działka ma prawie 6 hektarów, co daje ogromną przestrzeń do zabudowy - dodaje prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  Działka przy ulicy Oleskiej została podzielona na obszary funkcjonalne, które będą przedmiotem rozmów z projektantem.

  W prowadzonym dialogu konkurencyjnym wyszczególnia się trzy etapy:

  1) pierwszy obejmujący ogłoszenie o zamówieniu, który ma na celu wyłonienie wykonawców zdolnych do wykonania zamówienia,

  2) drugi, obejmujący zaproszenie do dialogu wyłonionych w wyniku oceny podmiotowej wykonawców i jego prowadzenie aż do momentu dookreślenia przedmiotu zamówienia oraz uwarunkowań związanych z udzieleniem zamówienia i jego realizacją

  3) ostatni, obejmujący zaproszenie do składania ofert wykonawców biorących udział w dialogu

  Miasto Opole jest na trzecim etapie dialogu konkurencyjnego. Pod koniec roku będą rozstrzygane oferty.

  Nowoczesny, z kilkoma zjeżdżalniami, saunami, odnową biologiczną oraz z urządzeniem do wytwarzania fal do surfingu - tak ma wyglądać w przyszłości aquapark przy ulicy Oleskiej w Opolu. Budowa rozpocznie się dopiero po budowie stadionu na ulicy Północnej. Teraz jest czas na dopięcie szczegółów, budowa aquaparku może rozpocząć się za około trzy lata. - Nie chcemy bić rekordów wielkości czy szybkości zjeżdżania ze zjeżdżalni. Chcemy, by obiekt był dostępny do szerokiego grona odbiorców - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.


  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-21 09:23:03 [79.187.170.*] id:1621148  
  fuksik: Napisał postów [915], status [stały bywalec] Reputacja
  Ciawy będą miały gdzie prać swoje łachy.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-09-23 06:06:00 [46.204.16.*] id:1621306  
  Mario-Opole: Napisał postów [1289], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Liczę na to że będzie normalna obsługa i będzie gonić bydło w łachmanach a nie jak w przypadku basenu letniego. M.in przez na basen letni nie chodziłem od 30 lat