• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1163
  • Dodano: 2021-09-17 / 13:44
  • Komentarzy: 0

  Trwa Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych w Talentowni. Wydarzenie potrwa do niedzieli

  (Fot. Dżacheć)

  Zajęcia sportowe, językowe, muzyczne, taneczne, matematyczne, kreatywne i plastyczne. A może eksperymenty chemiczne i fizyczne, profesjonalne robienie zdjęć, planszówki, medytacja, joga, wystąpienia publiczne, mnemotechniki? Wybór jest duży, a chętnych nie brakuje.


  W piątek dzieci mogły skorzystać z ruchomej ścianki wspinaczkowej, szyć na maszynach do szycia swoją maskotkę oraz doświadczyć szycia na maszynie pod okiem fachowców. Dzięki współpracy z Instytutem Konfucjusza, dzieci mogą poznać kulturę chińską, a także nauczyć się pisać swoje imię w tym języku. Oprócz tego kreatywne zabawy, instrumenty czy warsztaty "influencerskie".

  - Ścianka wspinaczkowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy stoisko z muzyką, gdzie dzieci mogą poznać przez granie, że jest opcja grania nie tylko na koncertach czy imprezach ale w innych miejscach, na przykład w kościele. Chińczycy malują imiona dzieci, są też zajęcia językowe. Jest henna, zajęcia z malowania tatuaży, które odbędą się również w sobotę. Jest też akademia Youtuba i TikToka, czym dzieci są bardzo zainteresowane. Później przewidujemy spotkanie z Australią oraz zajęcia dla rodziców, które pomogą odkryć talenty dzieci czy pomogą dobrze dobrać zajęcia dla dzieci. Niestety wychodzi na to, że dzieci w dzisiejszych czasach są przeładowane zajęciami dodatkowymi i nie mają czasu na możliwość rozwijania pasji - mówi Piotr Koziol z Fundacji Kwitnące Talenty.

  Wydarzenie, drugie już z kolei potrwa do niedzieli. W sobotę również rozpocznie się o godzinie 10.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach improwizacji, od godziny 12.00 "Uwalniamy talenty młodzieży". Później przewiduje się kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury z języka polskiego. Od godziny 15.00 rozpoczyna się akademia Youtuba i Tiktoka.

  W niedzielę od 10:00 Terenowa lekcja przyrody w ramach II Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym.

  Od 12.00 pokaz Aikido z Klub Przyjaciół Aikido Anna Żołud.
  Od 13.00 warsztaty teatralne z Olą Tatiną.
  Od 14.00 Festiwal Planszówek w Talentowni.

  - Aż 91 procent piętnastolatków w Opolu uważa, że nie ma żadnego talentu‼️ Potrzebuję 5 minut na to, by każdemu kto tego chce powiedzieć jaki ma talent - mówi Piotr Koziol z Talentowni.

  Do Talentowni może przyjść każdy - pierwszeństwo udziału w zajęciach mają jednak zapisane osoby. Zapisać można się przez maila: fundacja@kwitnacetalenty.pl podając imię i nazwisko, mail, numer tel.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".