• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2382
  • Dodano: 2021-09-18 / 08:00
  • Komentarzy: 2

  "Kwota, której potrzebujemy zwala z nóg". Antoś potrzebuje tego leku, by żyć

  "Kwota, której potrzebujemy zwala z nóg". Antoś potrzebuje tego leku, by żyć
   <i>(Fot. siepomaga.pl/walka-antosia)</i>

  (Fot. siepomaga.pl/walka-antosia)

  Antoś z Wołczyna ma dopiero dwa miesiące, a już toczy walkę, która może zadecydować o jego życiu. U chłopca zdiagnozowano SMA typ 1. Choroba postępuje bardzo szybko, a jedyny lek, który da nadzieję na dalsze życie kosztuje 10 milionów złotych!


  Antoni Dziaczuk to jeden z najmłodszych mieszkańców Wołczyna. Ma zaledwie dwa miesiące, a już przyszło mu stanąć przed najważniejszą walką - walką o zdrowie. Podczas, gdy Antoś walczy o każdy dzień, jego rodzice walczą o każdą złotówkę, a potrzeba aż 10 milionów złotych!

  - Wciąż pamiętam ten moment, gdy po raz pierwszy usłyszałam od lekarza, że Antoś może mieć SMA. Do momentu potwierdzenia diagnozy miałam nadzieję, że to fatalna pomyłka, że za chwilę okaże się, że ta informacja nas nie dotyczy. Niestety - te trzy litery sprawiają, że świat naszej rodziny na chwilę się zatrzymał. W naszym przypadku jest naprawdę źle. Mięśnie Antosia zdają się być zablokowane od samego początku. Widziałam, że nie jest tak ruchliwy, jak jego starsze rodzeństwo, zauważyłam, że porusza tylko jedną rączką. Przeczucie podpowiadało mi, że jest źle... - czytamy na stronie zbiórki.  W przypadku Antosia choroba postępuje zastraszająco szybko, a jego maleńkie ciało nie radzi sobie z dolegliwościami. W krótkim czasie oddech może się zatrzymać. Na razie, największe niebezpieczeństwo występuje, w nocy, ale to tylko kwestia czasu, bo płuca w każdej chwili mogą okazać się niewydolne. Rączki i nóżki są potwornie osłabione - właściwie na ten moment Antoś używa tylko jednej rączki.

  - Tuż po diagnozie czas dramatycznie przyśpieszył. Nagle musiałam wszystko podporządkować chorobie - szukam sprzętów, specjalistów, ośrodków, w których Antoś może dostać właściwą opiekę. Najtrudniejsze jeszcze przed nami, bo by zatrzymać postęp tej groźnej i bezwzględnej choroby potrzebujemy najdroższego leku świata! Terapia genowa musi zostać podana jak najszybciej, bo tylko wtedy Antoś będzie mógł podjąć walkę o zdrowie. W naszym przypadku to walka na śmierć i życie....

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-19 15:35:21 [5.173.254.*] id:1621060  
  KubaXY: Napisał postów [2709], status [Szycha] Reputacja
  Piss prowadzi polityke prorodzinna i napewno takie przypadki nie umkna uwadze tym oszustom z piss. oni maja fure kasy, sa bardzo rozrzutni, wiec napewno Wam dadza. Ewentualnie wezma od sekty katolickiej. ci tez maja, bo podatkow placic nie musza. Tam sie zwroccie

  Nick:
  Treść:
  2021-09-18 15:46:23 [185.127.20.*] id:1621021  
  Jerry: Napisał postów [3765], status [VIP] Reputacja
  Niech Rząd da. Oni wydają miliardy na pierdoły.

  Nick:
  Treść: