• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 960
  • Dodano: 2021-09-17 / 11:16
  • Komentarzy: 3

  Czas składek w szkole. Co obejmuje ubezpieczenie ucznia?

  Czas składek w szkole. Co obejmuje ubezpieczenie ucznia?
  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wykupują ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Co obejmuje taka polisa i czy opłacenie składki w placówce oświatowej jest obowiązkowe?

  Ubezpieczenie szkolne NNW

  Ubezpieczenie szkolne od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży to ochrona dla ucznia nie tylko podczas nauki. Polisa działa zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Dodatkowo ważna jest nie tylko w okresie roku szkolnego, ale także podczas ferii zimowych, przerw świątecznych czy wakacji. Zawierana jest zwykle na okres 12 miesięcy. Rodzice proszeni są o uiszczenie składki w szkole zazwyczaj na pierwszym zebraniu. Warto pamiętać, że nie jest to jednak obowiązkowe. Każdy opiekun może zrezygnować z ubezpieczenia grupowego proponowanego przez placówkę szkolną i zdecydować się na znalezienie odpowiedniej oferty samemu.

  Co obejmuje?

  Taka polisa to zabezpieczenie zdrowia i życia dziecka. Zapewnia wypłacenie świadczeń w razie śmierci, wypadku, urazów, złamań czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Podstawowe pakiety nie obejmują zazwyczaj pokrycia leczenia chorób, np. nowotworów. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniej oferty należy więc szczegółowo przeanalizować jej zakres i warunki. Przede wszystkim sprawdzić czy i jakie odszkodowanie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci środki w razie pobytu dziecka w szpitalu. Z reguły pieniądze przyznawane są dopiero po 3. dniu w placówce medycznej. W wariantach rozszerzonych ubezpieczeń NNW można za to znaleźć dodatkowe opcje np. zwrot kosztów w przypadku przechodzenia antybiotykoterapii, a nawet ubezpieczenie przed hejtem w sieci, obejmujące pomoc prawnika czy specjalisty IT.

  Jak uzyskać odszkodowanie?

  O odszkodowanie z polisy (zarówno tej wykupionej w szkole, jak i wybranej przez nas samych) zgłosić się należy bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, z którą zawarta została umowa. Formularz szkody w niektórych przypadkach można wypełnić przez internet, natomiast są także przypadki, w których ubezpieczyciele wymagają złożenia takich dokumentów w oddziale bądź wysłania pocztą. W formularzu należy zawrzeć wszystkie informacje na temat zdarzenia, tj.:
  datę, okoliczności i przebieg zdarzenia,
  dane osoby zgłaszającej,
  numer polisy,
  dane poszkodowanego,
  informacje na temat następstw wypadku i przebiegu leczenia.

  News4Media, fot.: iStock
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-17 12:37:15 [88.199.172.*] id:1620967  
  24mikol: Napisał postów [823], status [stały bywalec] Reputacja
  Można zapytać kogoś ze znajomych, którego dziecko np. coś sobie złamało, jakie było faktyczne odszkodowanie. Dawno przestaliśmy płacić za tą szkolną wersję. Sensowne ubezpieczenie grupowe na życie, z dopłatą na resztę rodziny, jakie mam w firmie wystarczy (ta opcja jest w większości średnich i większych) Polecam też przeczytanie warunków tego ubezpieczenia szkolnego.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-09-17 14:01:08 [217.173.195.*] id:1620975  
  wojtasoks: Napisał postów [6669], status [VIP] Reputacja
  Myślę, że już niewiele osób korzysta z tych ubezpieczeń w szkole. Świadomość w narodzi jednak zwiększyła się.
  2021-09-17 13:56:24 [188.147.34.*] id:1620974  
  rage366: Napisał postów [117], status [wyjadacz] Reputacja
  Jako agent ubezpieczeniowy też zauważyłem, że rodzice wolą zapłacić więcej i mieć coś konkretnego a nie typowe szkolne. Firmy proponują pakiety przy ubezpieczeniach grypowych.

  Nick:
  Treść: