• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1588
  • Dodano: 2021-09-16 / 18:16
  • Komentarzy: 0

  Gdzie będzie padać, a gdzie zagrzmi? Prognoza pogody na najbliższe dni

  Jesień zbliża się wielkimi krokami. Świadczyć może o tym choćby czwartkowe załamanie pogody, które potrwa przez kilka najbliższych dni. Synoptycy prognozują, że mogą pojawić się deszcze oraz burze. Zmieniającą się aurę odczują szczególnie homeopaci. Sprawdź, których regionów dotyczą przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Będzie burzowo

  IMGW podał prognozę, która nie przynosi dobrych wiadomości. W przeważającej części kraju powinniśmy przygotować dziś parasole, ponieważ w pasie od północy, przez centrum kraju, aż po jego południowo - zachodnią część przejdą burze, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu.

  Prognoza burz na dzisiaj

  Dziś burze możliwe będę w pasie od Pomorza Wschodniego, przez centrum po południe i południowy zachód kraju. Mogą być z nimi związane opady deszczu do około 15-25 mm i porywy wiatru punktowo do 60-70 km/h.

  Znaczne ochłodzenie

  Według synoptyków IMGW czwartek przyniesie również ochłodzenie, które utrzyma się do końca tygodnia. Maksymalna temperatura oscylować będzie pomiędzy 16 a 18 st. C. Jedynie mieszkańcy północy zobaczą na swoich termometrach ok. 20 st. C. Piątek nie przyniesie na mapie pogodowej żadnych zmian. W Elblągu możemy spodziewać się dziś do 16 st. C., 18 st. C. w piątek i jedynie ok 15 st. C. w sobotę. Choć niskie temperatury i opady przewidywane są do końca tygodnia, niedziela przyniesie mniejsze zachmurzenie. Dzięki temu w całej Polsce może pojawić się słońce. Suwalszczanie odnotują najniższą temperaturę ok. 9 st. C, najcieplej zaś będzie w okolicach Niziny Szczecińskiej, której mieszkańcy mogą spodziewać się do 15 st. C. Poniżej 10 st. C. odnotują też miejscowości położone na północnym wschodzie, wschodzie i Pogórzu Karpackim.

  Alerty pogodowe

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla części województw ostrzeżenia pierwszego stopnia przed obfitymi opadami. Szczególnie narażeni są na nie mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Rzeszowa, Lublina, Chełma, Białegostoku, Warszawy, Olsztyna i okolicznych miejscowości. W czasie 24 godzin spadnie tam od 30 do 50 mm deszczu.

  Złe wieści dla wrażliwych

  "Na wschodnich krańcach kraju początkowo obojętne warunki biometeorologiczne szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze Polski niżowa pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka." - czytamy w komunikacie IMGW. Oznacza to, że Polakom może doskwierać dziś m.in. poczucie senności, zawroty głowy i osłabienie koncentracji.

  News4Media, fot.: iStock / IMGW
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".