• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1328
  • Dodano: 2021-09-14 / 18:44
  • Komentarzy: 1

  Pijany kierowca tira zasnął na A4

  Pijany kierowca tira zasnął na A4

  (Fot. Archiwum)

  Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Koszalina, który zasnął za kierownicą ciężarówki. 43-latek kierował zestawem ciężarowym, który ważył kilkanaście ton. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany przez koszalińską prokuraturę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

  Kilka dni temu, na strzeleckim odcinku autostrady A4, świadek zauważył kierowcę samochodu ciężarowego, który zasypiał za kierownicą. W pewnym momencie ciężarówka zatrzymała się na pasie ruchu. Zaniepokojony kierowca zawiadomił o tym zdarzeniu policjantów.

  Patrol ruchu drogowego po przyjeździe na miejsce nie miał już wątpliwości co było przyczyną zachowania kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 43-latka dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez koszalińską prokuraturę.

  Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Koszalina prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

  Apelujemy do wszystkich kierowców: Piłeś alkohol - nie jedź! Przypominamy również, że w budynku strzeleckiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, który o każdej porze pozwala sprawdzić stan trzeźwości. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-15 06:02:16 [165.225.73.*] id:1620737  
  dontomasso: Napisał postów [3766], status [VIP] Reputacja
  kolejny morderca na drodze

  Nick:
  Treść: