• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1678
  • Dodano: 2021-09-14 / 14:15
  • Komentarzy: 1

  Jarmark Franciszkański już w najbliższy weekend w Opolu

  Jarmark Franciszkański już w najbliższy weekend w Opolu
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Na Opolan jak co roku czekają krówki franciszkańskie i franciszkańskie przysmaki. Będzie można zwiedzić klasztor, kościół i Metropolię Piastów Opolskich. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Mietek Szcześniak z zespołem.


  W najbliższy weekend na opolskim Rynku w okolicach klasztoru Franciszkanów rozpocznie się 21. Jarmark Franciszkański. Opolanie będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji.

  - Po raz 21. Zapraszamy wszystkich na Jarmark Franciszkański. Nowością tegorocznej edycji jarmarku będzie turniej tenisa stołowego. Oprócz tego, to co zwykle czyli zwiedzanie kościoła, Kaplicy Piastowskiej, zwiedzanie krypt. W niedzielę odbędzie się uroczysta msza święta. Chcemy podczas Jarmarku promować ważną dla nas postać Franciszkanina, w tym roku będzie to ojciec Euzebiusz Huchracki. Tej postaci poświęcone zostanie kazanie w niedzielę. Hitem jak zawsze będzie smalec Franciszkański, który został już usmażony na to wydarzenie. Na Placu Wolności pojawi się wesołe miasteczko, każdy znajdzie w tym czasie coś dla siebie - mówi ojciec Miron Górecki, gwardian Klasztoru Franciszkanów w Opolu.

  Na tę okazję Młodzieżowy Dom Kultury przygotował atrakcje dla całych rodzin. - Zaprosiliśmy wielu gości, którzy urozmaicą program. To kwartet smyczkowy Angelus, a w sobotę program zamknie kapela góralska. Atrakcji na scenie będzie dużo. Dla rodzin przygotowaliśmy różnego rodzaju animacje i warsztaty. - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

  Po raz pierwszy Jarmark Franciszkański został zorganizowany 20 lat temu i trwał od 30 września do 1 października. W programie Jarmarku znalazła się m.in pantomima o św. Franciszku oraz występ zespołu "Boża Podszewka".
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-14 16:06:41 [83.30.4.*] id:1620709  
  dzony: Napisał postów [5724], status [VIP] Reputacja
  myslałem, że franciszki robią loda a nie krówki ;))))

  Nick:
  Treść: