• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2662
  • Dodano: 2021-09-12 / 16:42
  • Komentarzy: 0

  Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Poparzony został lokator

  Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Poparzony został lokator

  (Fot. OSP Izbicko)

  Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu gazu i pożaru do jakiego doszło w sobotę wieczorem w jednym z budynków jednorodzinnych w Poznowicach. Konstrukcja domu została uszkodzona.


  11 września o godzinie 21.21 służby ratunkowe powiatu strzeleckiego zostały zadysponowane do wybuchu gazu i pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Poznowice pod Strzelcami Opolskimi. W akcji ratunkowej udział wzięło 8 jednostek straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zapalił się gaz z używanych w dom butli. Płonący gaz poparzył jednego z lokatorów i wywołał pożar na parterze oraz poddaszu.

  - W chwili przyjazdu działania prowadzili już druhowie z OSP Siedlec i OSP Kalinowice oraz JRG Strzelce Opolskie. W pierwszej kolejności wraz z druhami z Siedlca udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy poparzonemu właścicielowi, a po przekazaniu poszkodowanego przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego wsparliśmy działania gaśnicze. Z uwagi na zagrożenie zawaleniem i niestabilność konstrukcji działania prowadzone były z zewnątrz. Do remizy wróciliśmy o 4.20 - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Izbicku.

  Na tę chwilę nie znane są przyczyny wybuchu gazu w budynku. Decyzją inspektora budowlanego, do czasu naprawy lub rozbiórki, dom nie nadaje się do zamieszkiwania.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".