• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 938
  • Dodano: 2021-09-11 / 13:33
  • Komentarzy: 0

  Psy specjalistyczne potrzebują ciągłego szkolenia

  Psy specjalistyczne potrzebują ciągłego szkolenia

  (Fot. ppor. Dawid Makowski)

  6 września br. na terenie Aresztu Śledczego w Opolu oraz Oddziału Zewnętrznego w Turawie odbyło się szkolenie przewodników psów z jednostek okręgu opolskiego oraz tresura psów specjalnych wyszkolonych w zakresie wyszukiwania środków odurzających i substancji psychotropowych.


  Szkolenie składało się z części teoretycznej, mającej na celu poszerzenie wiedzy oraz wymianę doświadczeń między przewodnikami psów. Następnie odbyła się część praktyczna służąca doskonaleniu współpracy między przewodnikami, a psami specjalnymi, połączona z przeszukaniem cel mieszkalnych oraz pomieszczeń gospodarczych jednostek.

  W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy z psami specjalnymi z Aresztu Śledczego w Opolu, Oddziału Zewnętrznego w Prudniku, Zakładu Karnego w Głubczycach, Zakładu Karnego w Brzegu, Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, Zakładu Karnego w Kluczborku, Zakładu Karnego w Nysie i Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Nysie i Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

  Czworonożni funkcjonariusze oraz ich partnerzy wykazali się dużym zaangażowaniem i zapałem w realizacji założeń szkolenia, co z pewnością przełoży się w przyszłości na skuteczność w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".