• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1351
  • Dodano: 2021-09-11 / 07:05
  • Komentarzy: 1

  Wrześniowe premiery filmowe. Co zobaczymy w kinie, a co w VOD

  Polski kandydat do Oskara, docenione najważniejszymi nagrodami filmy i coś dla całej rodziny - takie produkcje we wrześniu oferują kina i platformy streamingowe.

  W piątek, 10 września, na ekrany kin wchodzi "Wcielenie". To horror, w którym sparaliżowaną dziewczynę nawiedzają wizje makabrycznych morderstw, ale na samych zjawach się nie kończy. Tego samego dnia widzowie mogą wybrać się na polską komedię "Teściowie", gdzie w głównych rolach wystąpili Marcin Dorociński czy Agata Kulesza. Obraz zbiera już dobre recenzje, ale krytycy oceniają, że jednak nie do końca wiadomo, czy jest to komedia, tragedia czy raczej film obyczajowy. Takich dylematów nie ma raczej ze "Small world" Patryka Vegi. Piotr Adamczyk gra tu policjanta, wchodzącego w mroczny międzynarodowy świat handlu dziećmi.

  "Złe baśnie" to już bardziej wymagająca pozycja - opowieść pełna groteski o lęku i samotności, a za reklamę niech posłuży fakt, że scenariusz filmu został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Kolejny doceniony obraz to norweski "Wszyscy na jednego" (Europejska Nagroda Filmowa na koncie), czyli historia z czasów II wojny światowej o parze, która z dwójką żydowskich dzieci chce przedostać się do Szwecji.
  Tydzień później

  17 września na ekranach zadebiutuje kolejna europejska produkcja. "Aida" jest historią z czasów, gdy do Srebrenicy wkraczają oddziały serbskie, a pracująca dla ONZ tłumaczka próbuje ocalić swoją rodzinę. "Boli każdą komórką ciała." - piszą ci, co film już widzieli. Lżejszym obrazem jest "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". To komedia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. "Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska." - reklamuje obraz jego dystrybutor. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

  Także od 17 września w kinach "Jetem Greta", czyli dokument o nastoletniej Grecie Thunberg, aktywistce ekologicznej, która zmieniła spojrzenie na świat wielu dorosłych. Za tydzień będzie można się już także wybrać z dziećmi na nowości kinowe. Wyświetlana będzie "Mała wielka stopa 2. W rodzinie siła" oraz "Pan Patryk i potwór morski". Pierwsza pozycja to animacja, druga - film aktorski.

  Kilka lat temu kardynała Stefana Wyszyńskiego zagrał Andrzej Seweryn. Teraz w tę postać wciela się Ksawery Szlenkier. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" skupia się na wojennym okresie życia duchownego. Jak informuje dystrybutor, jest to opowieść o hartowaniu się charakteru i odnalezieniu powołania.

  Koniec miesiąca, czyli od piątku 24 września, wydaje się być najatrakcyjniejszym czasem w kinie. Właśnie tego dnia na ekrany wejdzie kilka głośnych, dobrze przyjętych filmów. Polski kandydat do Oskara, czyli "Żeby nie było śladów", to historia zamordowanego przez komunistyczne służby Grzegorza Przemyka. W głównej roli Tomasz Ziętek. Widzowie czekają także na kryminał "Jeźdźcy sprawiedliwości" z przykuwającym uwagę Madsem Mikkelsenem. "Krwawe kino zemsty nakręcone przez Kieślowskiego." - ocenia jeden z krytyków. "Niefortunny numerek lub szalone porno" to nie komedia, ale poważny chorwacki dramat o nauczycielce, która zmaga się z trudną sytuacją wycieku jej sekstaśmy. Film zdobył Złotego Niedźwiedzia. Taką srebrną statuetkę ma na koncie "Udine" - szalona opowieść o nauczycielce historii, z którą związany jest nordycki mit o zemście na niewiernych kochankach. Dzieci na pewno będzie można zabrać na przyjemną, familijną produkcję "Jak rozmawiać z psem". Chłopiec w wyniku eksperymentu zaczyna rozumieć swojego czworonoga. I jak to w takich filmach - jest śmiesznie i jednocześnie łzawo.

  VOD

  Na te wieści czekało wielu. Na platformie Netflix wraca "Dom z papieru". Fanom nie trzeba przypominać fabuły, a pozostali niech wiedzą, że wydarzenia każdego sezonu kluczą wokół napadu na bank lub mennicę przez zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez niejakiego Profesora. "Ile warte jest życie" to z kolei opowieść, której podstawą są ataki na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku. Michael Keaton gra tu prawnika, który ma ustalić wysokości odszkodowań dla osób dotkniętych tragedią.

  Nietypowa opowieść o wampirach nakręcona w stylu reality show - mowa o kolejnym sezonie "Co robimy w ukryciu" na HBO GO. Serial jest szalenie zabawny i mogą go polubić nawet osoby nieprzepadające za produkcjami traktującymi o osobnikach żywiących się ludzką krwią. Tak samo nie tylko dla rodziców jest nowa wersja "Kopciuszka" na Amazon Prime. Tym razem w tę księżniczkę wciela się Camila Cabello. Warto także rzucić okiem na "Wirtuoza. Pojedynek zabójców" (HBO GO). To krwawy film akcji o zimnych, wyrachowanym zabójcy, który musi wytropić i zabić człowieka, choć nie wie, kim on jest. W jednej z głównych ról Anthony Hopkins.

  News4Media, fot.: mat. pras.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-11 14:02:24 [31.60.121.*] id:1620542  
  liberty: Napisał postów [5077], status [Szycha] Reputacja
  Ciekawie się przestawia wrzesień w Heliosie.Ja idę w przyszłym tygodniu na Small World i Mistrz.

  Nick:
  Treść: