• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2623
  • Dodano: 2021-09-07 / 11:22
  • Komentarzy: 1

  Postęp prac na ulicy Katowickiej. Patrzmy na znaki!

  Postęp prac na ulicy Katowickiej. Patrzmy na znaki!

  (Fot. Dżacheć)

  Drogowcy we wtorek otworzą fragment Katowickiej między Orląt Lwowskich a Ozimską, lecz to nie koniec utrudnień w tym rejonie. Prace w dalszym ciągu będą trwały na chodnikach, oraz do skrzyżowania z Kościuszki.


  Tuż po udostępnieniu dla kierowców remontowanego odcinka, wykonawca przeniesie się z pracami na odcinek między ulicami Kościuszki i Ozimską. Będzie się to wiązało z utrudnieniami.

  "Miasto zamknięte z powodu remontu" - to najczęstsze komentarze padające spod klawiatury naszych czytelników, kiedy informujemy o kolejnych utrudnieniach. Zgodnie z zapowiedziami, drogowcy przenoszą się na dalsze odcinki ulicy Katowickiej. W związku z tym musimy dostosować się do nowych regulacji w ruchu.

  - Nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Ozimskiej na powyższy odcinek. Tak samo jak w pierwszym etapie, możliwy będzie tylko wyjazd z ulicy Katowickiej w ulicą Ozimską w prawo i lewo oraz na wprost w kierunku Kośnego - tłumaczy Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Cały czas prowadzone będą też prace na chodnikach gdzie trwa przebudowa oraz budowa drogi rowerowej.

  Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie lewoskrętów na ulicy Ozimskiej i Katowickiej, co nie tylko zwiększy przepustowość, ale także poprawi bezpieczeństwo, ulica zostanie oprócz tego droga dwupasmową w obu kierunkach. Mimo, że po zmianie sygnalizacji świetlnej problem częstych kolizji na lewoskrętach właściwie zniknął (lewoskręt może swobodnie ruszać razem z pojazdami poruszającymi się wzdłuż Ozimskiej), to nadal z jednego pasa kierowcy jadą w lewo i na wprost co w godzinach szczytu spowalnia ruch.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-07 13:22:20 [80.49.50.*] id:1620233  
  Bodziulla: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Oj, ale ostrzeżenie. Ludzie ogólnie nie patrzą na znaki. Na drodze z pierwszeństwem stoi i czeka, na rondzie lub na wjeździe na rondo czeka, SUV-y blokują wyjazd ludziom jadącym w prawo (bo stoi na środku, blokując ruch), samochód z prawej na skrzyżowaniu równorzędnym czeka...tak właśnie powstają korki w Opolu, krótki przykład codziennej jazdy po Opolu.Wystarczy wstrzymywanie samochodów przez krótką chwilę i robi potężny korek, zamiast cyrkulacji ruchu!!!

  Nick:
  Treść: