• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2193
  • Dodano: 2021-09-06 / 20:03
  • Komentarzy: 0

  Ostatni dzień KFPP - Scena Alternatywna

  (Fot. Dżacheć)

  W ostatni dzień festiwalu Katarzyna "Novika" Nowicka i Marek Horodniczy zaproszą widzów na koncert "Scena Alternatywna TVP Kultura", który będzie przeglądem profesjonalnych i uznanych artystów muzyki alternatywnej.


  Rozpoczął się ostatni koncert towarzyszący 58. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki. Scena alternatywna po raz szósty bawi opolską publiczność. Na zakończenie opolskiego festiwalu podobnie jak rok temu postawiono na muzykę alternatywną, czyli taką jakiej nie usłyszymy na co dzień w radio.

  Występy będzie można śledzić na antenie TVP Kultura od 20:00 oraz na TVP1 od 21:00. Na scenie wystąpią wykonawcy, których łączy to, że swoją twórczością kreują alternatywę dla mainstreamu, a ich muzykę określa się mianem niszowej. Pierwsza część koncertu to "Scena Alternatywna TVP Kultura - Alternatywny Rock", druga "Scena Alternatywna TVP Kultura - Muzyka z Innej Planety".

  W pierwszej części koncertu wystąpi Luxtorpeda, jeden z najważniejszych zespołów rockowych polskiej sceny alternatywnej. Założony z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha. Kolejnym wykonawcą będzie Grzech, muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Artysta nie tylko nagrywa i produkuje płyty z muzyką i tekstami swojego autorstwa, ale też z komponuje muzykę do filmów i produkcji telewizyjnych. Ze swoim zespołem występuje niezwykle rzadko, ale dla nas zrobił wyjątek.

  W drugiej części koncertu prowadzący przeprowadzą rozmowy z artystami, których punktem wyjścia będzie nawiązanie twórczości Stanisława Lema, w związku ze stuleciem jego urodzin przypadających 12 września. Udział w "Scenie Alternatywnej TVP Kultura - Muzyka z Innej Planety" wezmą m.in.: Luna, L. Stadt, Bownik, Kaśka Sochacka, Eldo, Sonbird, Rysy i Michał Anioł.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".