• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1364
  • Dodano: 2021-09-06 / 17:11
  • Komentarzy: 0

  Przewoźnik ukarany za brak ważnych dokumentów i manipulowanie czasem pracy

  Przewoźnik ukarany za brak ważnych dokumentów i manipulowanie czasem pracy

  (Fot. WITD)

  Rutynowa kontrola polskiego przewoźnika, przeprowadzona w czwartek 2 września w miejscowości Księży Las przez inspektorów z kędzierzyńsko - kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji WITD w Opolu ujawniła szereg nieprawidłowości.


  Zaraz po zatrzymaniu kierowca (i jednocześnie przedsiębiorca) poinformował inspektorów, że ciągnik siodłowy od 11 sierpnia tego roku ma zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu usterki technicznej, którą co prawda zdążył już usunąć, ale nie znalazł czasu na dokonanie wymaganego przeglądu diagnostycznego.

  Jednak - jak tłumaczą inspektorzy WITD - nie był to największy problem kontrolowanego. Analiza jego czasu pracy wykazała, że w trakcie zatrzymania do kontroli tachograf rejestrował odpoczynek. Okazało się, że kierowca poruszał się z magnesem neodymowym przyłożonym do impulsatora w skrzyni biegów i nie rejestrował swojego czasu pracy, fałszując zapisy tachografu, a podczas zatrzymania symulował odbiór obowiązkowego odpoczynku dziennego.

  Dalsza analiza czasu pracy zatrzymanego kierowcy ujawniła również, szereg innych naruszeń popełnionych przez niego w ciągu ostatnich skontrolowanych 28 dni.

  Suma przewidzianych przepisami kar za stwierdzone podczas kontroli naruszenia przekroczyła 18 tys. zł. Dodatkowo, ponieważ użycie magnesu powoduje również zatrzymanie wskazań drogomierza w pojeździe (co jest przestępstwem), na punkt kontrolny wezwany został patrol policji z KPP w Strzelcach Opolskich, któremu przekazano kierującego do dalszych czynności.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".