• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1421
  • Dodano: 2021-09-04 / 20:17
  • Komentarzy: 3

  Rozpoczął się drugi dzień Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

  Rozpoczął się drugi dzień Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

  (Fot. Dżacheć)

  Przed nami wyjątkowy koncert ze wspaniałymi artystami.


  Drugi dzień festiwalu (4 września) rozpoczął koncert "Wielkie Przeboje Małego Ekranu" przypominający największe hity Telewizji Polskiej w kontekście muzycznym. Symbolem serialu, filmu czy programu telewizyjnego jest piosenka towarzysząca czołówce lub napisom końcowym. Podczas koncertu widzowie usłyszą wykonania kultowych piosenek w zaskakujących aranżacjach. W Opolu wybrzmią takie przeboje jak: "Przed nocą i mgłą", "Czterdziestolatek", "M jak miłość", "Uciekaj moje serce", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe", "Wojna domowa", "Życie jest nowelą" czy "Magiczne słowa".

  W koncercie wezmą udział: Maryla Rodowicz, Sara Egwu James, Rafał Brzozowski, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Anna Jurksztowicz, Halina Mlynkova, VOX, Andrzej Rosiewicz, Janusz Radek, Andrzej Młynarczyk, Tadeusz Chudecki, Ira, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Sound'n'Grace, Ania Dąbrowska, Pączki w tłuszczu, Tomasz Stockinger, Pectus, Marek Molak, Sonia Maselik, Grzegorz Skawiński z zespołu Kombii, Sławek Uniatowski, Edward Hulewicz, Marta Gałuszewska, Siostry Szydłowskie (Elżbieta Szymańska, Jolanta Szydłowska-Cichoń, Krystyna Szydłowska) i Barbara Parzeczewska.
  O 22:40 rozpocznie się prowadzony przez Tomasza Kammela koncert "Premier", który zapoczątkuje występ ubiegłorocznych zwycięzców konkursu: Lanberry z piosenką "Plan awaryjny" i Stanisławy Celińskiej z piosenką "Niech minie złość".

  W części konkursowej koncertu w opolskim amfiteatrze zaprezentuje się dziesięciu polskich wykonawców, których premierowe piosenki zostały zakwalifikowane przez Radę Artystyczną 58. KFPP. W "Premierach" wystąpią:
  Paulla - "Ostatnia noc"
  PUTONROCK - "Mamy lato"
  Three Of Us - "Szklany sufit"
  A.S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska - "Lubię..."
  Kasia Moś ft. Jarecki - "Dobre moce"
  Bartek Królik - "Zakochana"
  Roksana Węgiel - "Korona"
  Krystian Ochman - "Prometeusz"
  Martin Lange - "Kłamiesz"
  Natalia Zastępa - "Wiesz jak jest"

  Uczestnicy "Premier" będą rywalizować: o nagrodę im. Karola Musioła przyznawaną przez publiczność w głosowaniu SMS-owym oraz o nagrodę jury, w którego skład wejdą artyści, dziennikarze i krytycy z branży muzycznej. W oczekiwaniu na wyniki głosowania na opolskiej scenie zobaczymy wspaniałych wokalistów w repertuarze Marka Grechuty z okazji 50. rocznicy wydania płyty "Marek Grechuta i Anawa": Alicję Szemplińską, Marcina Sójkę i Sławka Uniatowskiego.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-04 22:31:13 [88.199.172.*] id:1620101  
  24mikol: Napisał postów [823], status [stały bywalec] Reputacja
  Pamiętacie komitety kolejkowe i limity na bilety?! Stare dzieje, teraz tvp kombinuje jak tu zatuszować puste miejsca. Szkoda, że tvPiS firmuje tą imprezę a cierpi na tym dobra marka.

  Nick:
  Treść:
  2021-09-04 21:02:15 [89.64.53.*] id:1620094  
  Aaron Goldberg: Napisał postów [450], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  PIS-owski cyrk

  Nick:
  Treść:
  2021-09-04 20:50:09 [188.123.205.*] id:1620093  
  ombre: Napisał postów [18389], status [VIP] Reputacja
  Ale pustki na widowni.

  Nick:
  Treść: