• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8176
  • Dodano: 2021-09-04 / 14:53
  • Komentarzy: 1

  Cztery kolejne gwiazdy odsłonięto w opolskiej Alei Gwiazd

  Rok w rok towarzyszy nam duża dawka emocji podczas wydarzeń okołofestiwalowych w Opolu. Nowe gwiazdy na opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki to już tradycja.


  17 lat temu odsłonięta została pierwsza gwiazda w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki przy ulicy Krakowskiej w Opolu, poświęcona była Czesławowi Niemenowi. W ten weekend do tej puli dodano aż 6 nowych. Przypomnijmy, że pierwszą na opolskim rynku gwiazdę odsłoniła Ewa Demarczyk i Czesław Niemen (który zmarł na 4 miesiące przed tym uhonorowaniem).

  W sobotę 4 września o godzinie 11:00 na rynku przy swojej gwieździe pojawił się Jerzy Stuhr, który zasłynął brawurowym wykonaniem piosenki "Śpiewać każdy może" podczas festiwalu w Opolu w 1977 roku. Pół godziny później (11.30) swoją gwiazdę odsłoniła Halina Mlynkova. O godzinie 12.30 odbyło się odsłonięcie gwiazdy Sławomira Łosowskiego, a po nim pojawił się Stan Borys, który 3 września obchodził swoje 80 urodziny. Artysta z tej okazji specjalnie przyleciał samolotem z Nowego Jorku.

  - Zależy nam na tym, aby w ten sposób docenić najwybitniejszych twórców związanych z opolskim festiwalem i polską muzyką rozrywką. Nie zapominamy również o autorach tekstów piosenek, które stały się przebojami - mówi Paweł Stauffer z Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki.

  Zdjęcie (1/22)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-04 17:59:10 [89.64.53.*] id:1620082  
  [moderacja]: Napisał postów [453], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: