• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1192
  • Dodano: 2021-09-01 / 14:00
  • Komentarzy: 1

  Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie

  Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie

  (Fot. KWP Opole)

  Policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz dzielnicowi z Opolszczyzny włączyli się w ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły". Głównym celem funkcjonariuszy jest czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

  Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przypomnieć im, że wraz z 1 września ruch pieszy i kołowy w rejonach szkół wzmaga się. O wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami, rodzicami i policjantami rozmawialiśmy przy Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu.

  Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania. O wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami, rodzicami i policjantami rozmawialiśmy przy Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu. Tam też policjanci rozdawali elementy odblaskowe.

  Od początku roku szkolnego, policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Funkcjonariusze przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Policjanci zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci. Do swojej pracy policjanci wykorzystują już również drony - za ich pomocą mogą jeszcze skuteczniej reagować na wykroczenia drogowe.

  Stałym elementem działań pn. "Bezpieczna droga do szkoły" są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to takie spotkania będą prowadzone. Apelujemy również do rodziców, aby dokładnie upewnili się, że ich pociechy wiedzą jak rozpoznać zagrożenie i jak sobie z nim radzić. Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, my dorośli, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-02 11:42:47 [80.49.50.*] id:1619924  
  Bodziulla: Napisał postów [1331], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ani wczoraj, ani dzisiaj nie zauważyłem żadnego patrolu przy szkołach!!!

  Nick:
  Treść: