• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 8569
  • Dodano: 2021-08-27 / 17:24
  • Komentarzy: 1

  Policja przegapiła zwłoki ofiary wypadku. Są konsekwencje

  Po wypadku busa, ciało ofiary odnaleziono dopiero na policyjnym parkingu, w rozbitym aucie. Sprawę wyjaśnia policja, a kilku funkcjonariuszy już zostało zawieszonych. Jak mogło dojść do tak fatalnej pomyłki?

  Kilka dni temu na Drodze Krajowej numer 10, w Cierpicach koło Torunia bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i ratowników medycznych. Służby informowały o jednej ofierze śmiertelnej. To kierowca busa. Trzy inne osoby zostały przewiezione do szpitala.

  Według ustaleń funkcjonariuszy przed busem - oplem jechał fiat, którego kierowca nagle zahamował. Mężczyzna siedzący za kierownicą opla, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na drugi pas ruchu i wjechał wprost pod ciężarówkę marki Magnum.

  To jednak nie koniec sprawy. Rozbite auto zostało przewiezione na policyjny parking. Tam, dzień po wypadku, odkryto w aucie jeszcze jedno ciało. Wcześniej nikt go nie zauważył. "Osoba, która zginęła najprawdopodobniej w tym wypadku, znajdowała się w części ładunkowej dostawczego busa, a więc w miejscu, gdzie absolutnie nie powinny przebywać osoby. Było to miejsce nieprzeznaczone do przewozu osób. Znajdowały się tam narzędzia, wełna mineralna, różne rzeczy, które w takich okolicznościach są w części ładunkowej. Wiemy już dzisiaj, że znajdowało się tam quasi-krzesełko." - tłumaczy rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Monika Chlebicz.

  Ten tragiczny błąd wziął się także z tego, że ciało było przysypane bagażami i materiałami budowlanymi. Dodatkowo dwoje pasażerów zeznało, że w pojeździe znajdowali się tylko oni i kierowca. Dopiero dzień po wypadku mundurowi otrzymali informacje, że w aucie znajdowała się jeszcze jedna osoba. Postanowiono przeszukać wrak i odnaleziono ciało.

  Policja zaznacza, że wszystkie czynności w miejscu wypadku były prowadzone pod nadzorem prokuratury. Pięciu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, a wśród nich zastępca naczelnika, zostali zawieszeni w obowiązkach. Wszczęte zostanie również postępowanie dyscyplinarne.

  News4Media/ fot. PSP Toruń
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-27 21:46:33 [89.67.3.*] id:1619538  
  DonPedro69: Napisał postów [9247], status [VIP] Reputacja
  Chyba tylko bojkot w komentarzach może pomóc. Może dotrze, że nie chcemy (przynajmniej część) czytać co poza województwem.

  Nick:
  Treść: