• Wyświetleń: 334
  • Dodano: 2021-08-23 / 13:55
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czy można wyleczyć wadę wzroku?

  Jeśli Twój wzrok nie jest doskonały, do jego korekcji możesz nosić okulary lub soczewki kontaktowe, lub spróbować laserowej korekcji wzroku. Zabieg laserowej korekcji wzroku to opcja leczenia typowych problemów ze wzrokiem (np. krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm). Zabieg modeluje rogówkę. Jest bezpieczny i skuteczny. Większość osób, które przeszły zabieg, zauważa natychmiastową poprawę wzroku, która może się poprawiać stopniowo przez kilka miesięcy.

  Laserowa korekcja wzroku - jak wygląda?

  Ludzie często są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że mogą wrócić do pracy w dzień lub dwa po zabiegu. Chociaż oczy mogą być wrażliwe na światło przez tydzień lub dłużej. Stosowanie kropli z antybiotykami lub sterydami przez około tydzień (aby wspomóc gojenie się oczu) jest powszechne, podobnie jak seria zalecanych wizyt kontrolnych. Jedną z najczęstszych rzeczy, które ludzie mówią po laserowej korekcji wzroku, jest to, że żałują, że czekali tak długo z decyzją o wykonaniu zabiegu.

  Leczenie wzorku korekcją laserową

  Leczenie wzroku korekcją laserową może być korzystne dla większości osób. Potencjalnymi kandydatami są osoby, które mają powszechny problem ze wzrokiem, prowadzą aktywny tryb życia, wolą nie nosić okularów ani soczewek kontaktowych, są ogólnie w dobrym zdrowiu, mają silną produkcję łez i grubą rogówkę.

  Czy można poprawić widzenie podczas czytania?

  Jedną z najczęstszych opcji dla osób z problemami z czytaniem jest używanie okularów do czytania, które są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc obiektywowi skupić się na krótkich dystansach. Ponieważ okulary do czytania są potrzebne tylko na krótkich dystansach, mogą być trochę uciążliwe. Niektórzy ludzie noszą je na łańcuszku na szyi, aby mieć do nich łatwy dostęp. Inni noszą je w walizce. Jednak konieczność ciągłego ich zakładania i zdejmowania tylko po to, by przeczytać przepis lub artykuł w gazecie, może być trochę uciążliwa. Tu właśnie pojawia się laserowa chirurgia oka.

  Laserowa operacja oka - czy warto?

  Dzięki rozwojowi technologii i procedur chirurgicznych dostępnych jest obecnie kilka alternatyw, które oferują trwalsze rozwiązanie problemów ze wzrokiem podczas czytania niż okulary. Laserowa chirurgia oka ma bardzo imponujący wskaźnik skuteczności w korygowaniu widzenia podczas czytania. Używając precyzyjnego lasera, chirurg dokonuje korekty rogówki, aby skorygować wszelkie wady wzroku, które możesz mieć. Dostępnych jest kilka różnych laserowych zabiegów na oczy. W zależności od indywidualnych okoliczności chirurg będzie mógł ocenić, czy nadajesz się do laserowej chirurgii oka i zaleci najlepszą dla Ciebie opcję leczenia.

  Laserowa korekcja wzroku cały czas się rozwija

  Inną opcją jest operacja wymiany soczewek - innowacyjny zabieg, który pozwala skorygować szereg problemów wzrokowych oraz leczyć i zapobiegać rozwojowi zaćmy. Co koryguje chirurgia oka?
  • Krótkowzroczność - jest to zaburzenie widzenia powszechnie określane jako "krótkowzroczność". Najlepiej jest to opisać jako widzenie, które nie może wyraźnie odbierać obiektów znajdujących się daleko.
  • Nadwzroczność - jest to zaburzenie widzenia powszechnie określane jako "dalekowzroczność". Najlepiej opisać to jako widzenie, które nie może wyraźnie widzieć obiektów znajdujących się w pobliżu.
  • Astygmatyzm - jest to zaburzenie widzenia, które wpływa na zdolność widzenia obiektów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko.
  • Starczowzroczność - jest to zaburzenie widzenia, które zwykle dotyka osoby w wieku 40 lat i starsze.
  Wpływa na zdolność osoby do widzenia obiektów, które są bardzo blisko (takich jak pismo w książce).

  Laserowa korekcja wzroku to planowa operacja korekcji wzroku, która jest wysoce skuteczna i statystycznie bardzo bezpieczna. Poprawiła problemy ze wzrokiem, takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność u milionów ludzi. Zabieg jest bardzo szybki - zwykle trwa zaledwie kilka minut. Wyniki operacji są widoczne natychmiast i mogą poprawić życie osób, które wcześniej polegały na okularach i soczewkach kontaktowych.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".