• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2051
  • Dodano: 2021-08-27 / 11:53
  • Komentarzy: 1

  Węzeł Sosnówka dostępny dla kierowców

  (Fot. GDDKiA)

  Kierowcy mogą korzystać już z pierwszego odcinka obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46, który prowadzi przez węzeł Sosnówka.


  Oddany do ruchu fragment to 1,5 km odcinek drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku w ciągu trasy głównej wraz z łącznikiem o długości 650 m, który za pomocą ronda turbinowego łączy się z istniejącą drogą krajową nr 46. Na przedmiotowym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

  Oddanie do ruchu końcowego fragmentu obwodnicy Niemodlina nie stanowi użytkowania drogi jako wykonanego docelowego zadania. Jest to techniczne dopuszczenie do ruchu w oparciu o zatwierdzoną czasową organizację ruchu. Stanowi także kolejny etap przejściowy w trwającym procesie budowy obwodnicy. W otoczeniu udostępnionego odcinka prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe z zachowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przełożenie ruchu na fragment obwodnicy pozwoli na kontynuowanie prac nad docelowymi rozwiązaniami przejazdu drogi wojewódzkiej nr 435 (Sosnówka - Wawelno) nad obwodnicą w ciągu DK46.

  Wykonawca zakończył prace przy budowie konstrukcji drogi na całej długości trasy głównej. Wykonano podbudowy z kruszywa oraz podbudowy bitumiczne. Trwa ostatni etap realizacji robót bitumicznych w zakresie warstwy wiążącej i ścieralnej. Prowadzone są prace wykończeniowe m.in. w zakresie humusowania skarp oraz robót brukarskich.

  Wykonawca prowadzi także prace związane z elementami docelowej organizacji ruchu - trwa montaż barier ochronnych, oznakowania pionowego, wykonywane jest oznakowanie poziome grubowarstwowe. Trwa montaż ekranów akustycznych.

  Realizowane są prace wykończeniowe na wszystkich obiektach inżynierskich. Na mostach i wiaduktach montowane są elementy bezpieczeństwa ruchu tj. Drogowe bariery ochronne oraz ekrany przeciwolśnieniowe.

  Kierowcy będą mogli przejechać całym odcinkiem obwodnicy Niemodlina w IV kwartale br.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-27 13:50:56 [89.67.3.*] id:1619504  
  DonPedro69: Napisał postów [10766], status [VIP] Reputacja
  No to teraz mi wytłumacz jeszcze raz w skrócie którędy wiedzie droga. Bo że ekrany montują to mnie to guzik obchodzi. Mapka zastąpiłaby cały artykuł, który i tak pewnie na GDDKiA można sobie przeczytać.

  Nick:
  Treść: