• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 12306
    • Dodano: 2021-08-24 / 07:14
    • Komentarzy: 0

    Centrum Usług Publicznych "rośnie" zgodnie z planem. Nie ma opóźnień

    Budowa Centrum Usług Publicznych w Opolu ruszyła w czerwcu zeszłego roku, a inwestycja ma być gotowa do końca bieżącego roku. Od roku 2022 mógłby przyjmować petentów. Prace idą zgodnie z planem.


    Centrum Usług Publicznych w Opolu, które ma powstać do końca 2021 roku w pobliżu skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej będzie "nowym ratuszem" Opola.

    Roboty budowlane dla przedmiotowej inwestycji przebiegają zgodnie z znowelizowanym harmonogramem rzeczowo - finansowym. - Zaawansowanie robót wynosi 48,25% co odpowiada założeniom planowym przedmiotowej budowy. W minionym okresie realizacji zakończono roboty żelbetowe, montaż konstrukcji stalowej, warstw izolacyjnych dachów, sieci sanitarnej, drenażowej, wodociągowej. Wykonano izolację termiczną oraz przeciwwilgociową garażu podziemnego wraz z warstwami posadzkowymi - informuje Daria Stronk z Urzędu Miasta Opola.

    Centrum Usług Publicznych będzie składać się z dwóch budynków położonych w okolicy skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu. W jednym budynku ulokowane będą wydziały Urzędu Miasta Opola związane z obsługą mieszkańców. W drugim obiekcie znajdować się będzie Krajowa Administracja Skarbowa: Izba Administracji Skarbowej w Opolu i Drugi Urząd Skarbowy w Opolu.

    Przeniesienie wydziałów oraz jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, które obsługują największą liczbę mieszkańców to oszczędność prawie 2 mln złotych w skali roku. Teraz miasto wydaje taką kwotę na wynajem pomieszczeń rozsianych po różnych częściach miasta.

    - Zakończono również roboty murowe oraz montaż wszelkich instalacji pod posadzkowych. Obecnie trwają wewnętrzne roboty wykończeniowe między innymi montaż ścianek działowych, podłóg podniesionych, glazury oraz wszelkich wewnętrznych instalacji począwszy od instalacji elektrycznych, teletechnicznych a skończywszy na instalacji wentylacji i klimatyzacji. Do dnia dzisiejszego wykonano wszystkie fasady (łącznie z montażem lameli betonowych) dziedzińca w 90% oraz zachodnią zewnętrzną (od strony ul. Plebiscytowej) w 50%. Plan budowy zakłada wzmożone wysiłki na robotach elewacyjnych i montaż fasady od strony północnej przez zachodnią ku południowej. Terminowe wykonanie tych założeń pozwoli na otwarcie jeszcze w tym roku frontu dla robót drogowych oraz zagospodarowania terenu - słyszymy.

    Łącznie w nowym budynku ma pracować około 300 osób z urzędu miasta i jednostek mu podległych. Koszt wykonania części miejskiej to 72,5 mln zł netto (92,8 mln brutto), a koszt części Krajowej Administracji Skarbowej 74,2 mln zł brutto. Czas budowy obiektu to dwa lata. Powinien być więc gotowy na koniec 2021 roku. Od roku 2022 mógłby przyjmować petentów.

    Zdjęcie (1/12)

    (Fot. Dżacheć)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".