• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1763
  • Dodano: 2021-08-21 / 08:26
  • Komentarzy: 0

  Łódź z wędkarzami wywróciła się na Jeziorze Nyskim. W akcji WOPR

  (Fot. WOPR Nysa)

  Ponownie pomocy potrzebowali wędkarze. Oprócz nyskiego WOPRu w akcji uczestniczyła także Policja, której łódź na miejsce dotarła jako pierwsza.


  W piątek 20 sierpnia kilka minut po godzinie 16.00 podczas wspólnego patrolu wodnego Policji i WOPR Nysa sternik zauważył, że w rejonie m. Wójcice niedaleko żwirowni przewraca się do góry dnem łódź wędkarska na której płynęło 3 mężczyzn.

  - Natychmiast zespół powiadamia o zdarzeniu bazę WOPR Nysa i podejmuje działania ratownicze. Z bazy WOPR Nysa wypływa zespół ratowniczy oraz łódź służbowa Policji. Po dotarciu na miejsce dwaj poszkodowani byli już na łodzi policyjnej, trzeci siedział na wywróconej łodzi, został podjęty na jednostkę ratowniczą. Następnie przystąpiliśmy do odwrócenia wywróconej łodzi. Po chwili ratownicy poradzili sobie z problemem i przycumowali łódź do burty i wylali wodę. Pozbierano pływający sprzęt wędkarzy i doprowadziliśmy jednostkę do wypożyczalni sprzętu w Wójcicach - relacjonuje Jarek Białochławek z nyskiego WOPR.

  Całe szczęście, że młodzi wędkarze mieli założone kamizelki. - Przyczyną wypadku było to że chłopaki załadowali do łodzie za dużo sprzętu. Nawet w Łodzi policyjnej po wyłowieniu było go dużo. Pamiętajcie, łodzie mają swoją wyporność zawsze można popłynąć dwa razy. Tak teraz wędkarze liczą straty w sprzęcie wędkarskim który im utonął. Dziękuję policjantom wodnym i ratownikom WOPR Nysa za sprawą akcję, spisaliście się na medal - kończy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".