• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 8630
    • Dodano: 2021-08-19 / 17:03
    • Komentarzy: 10

    Policja dała się nagrać. Grozi za to 200 zł mandatu

    Policja dała się nagrać. Grozi za to 200 zł mandatu
    Coraz większym powodzeniem w internecie cieszy się film, na którym kierujący radiowozem łamie przepisy drogowe. I to te które niedawno zaostrzył rząd. Co grozi policjantowi?

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Nagranie umieszczone w internecie nie pozostawia wątpliwości. Widać na nim jadący ulicą Miłą w Kędzierzynie-Koźlu oznakowany radiowóz. Porusza się lewym pasem i wyprzedza inne auto po swojej prawej stronie. Stało się to na przejściu dla pieszych. Na filmie widać, jak zaraz po manewrze policji na "zebrę" weszły dwie kobiety z rowerami oraz nastolatek na hulajnodze. Policyjny samochód nie miał włączonych sygnałów dźwiękowych ani świetlnych.

    Wszystko to wydarzyło się 13 sierpnia, ale film w serwisie Youtube został umieszczony w środę. Do czwartkowego południa zobaczyło go ponad 26,5 tysiąca osób, ale ta liczba stale rośnie. Nagranie pochodzi z kamery w aucie, które jechało przed radiowozem. "Stop bandytom drogowym, czekam na info, jakie konsekwencje poniósł kierowca :)." - pisze jeden z internautów, a kolejny dodaje: "Jak zawsze milicja powtarza: bezpieczeństwo przed wszystkim".

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Policja na razie nie skomentowała zajścia. Według prawa, za takie wykroczenie kierowcy grozi 200 zł mandatu i 10 punktów karnych. W ramach walki o bezpieczeństwo na drogach, rząd chce zmienić przepisy i już w grudniu taki występek ma być karany aż 15 punktami. W czerwcu tego roku zmieniły się przepisy i każdy kierowca, widząc pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych, ma taką osobę przepuścić.

    News4Media, fot.: youtube
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-08-19 18:09:36 [80.49.40.*] id:1618898  
    Bodziulla: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    Takie widoki to codzienność...można to zauważyć na przykład na Malince, przeginają jak się da a co gorsza pojazdy z prawej strony muszą ustąpić pierwszeństwo na skrzyżowaniu równorzędnym!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2021-08-20 07:01:50 [91.236.172.*] id:1618915  
    maksiu89: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    nic nie muszą. Równorzędne to równorzędne.
    [1]
    2021-08-21 11:57:24 [80.49.134.*] id:1619020  
    Bodziulla: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    A jednak. Na moim osiedlu Malinka z prawej strony ustępują na równorzędnym, bo każdy jedzie sobie jak lord. Jak wyjedziesz to trąbią, bo "ponoć" wymuszasz na równorzędnym, pomimo tego, że wyjeżdżasz z prawej strony!!!Tutaj jest sporo takich skrzyżowań i olewają to te osoby co wyjeżdżają z niby "prostej drogi" i uważają, że mają pierwszeństwo!!!!
    2021-08-19 22:57:46 [194.29.183.*] id:1618912  
    Prawo01: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
    Pamietajmy, że radiowóz bez włączonej sygnalizacji świetlnej to zwykły uczestnik ruchu... Wiec następnym razem kiedy policja jedzie 35km/h to nie jedziemy za nimi jak te Cielaki tylko można ich WYPRZEDZIĆ qu*** Mac :))) ps. Samochodem ktoś kierował wiec powinien zostać ukarany jak każdy inny...:]]

    Nick:
    Treść:
    2021-08-19 19:04:38 [178.252.17.*] id:1618902  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Gów..o im zrobię. Widok częsty

    Nick:
    Treść:
    2021-08-19 18:57:50 [31.60.24.*] id:1618901  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Wczoraj widziałem jak stali na miejscu dla inwalidów

    Nick:
    Treść:
    2021-08-19 17:14:16 [94.254.177.*] id:1618891  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    ukarać psa jak zwykłego kowalskiego i tyle w temacie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2021-08-19 17:49:58 [94.254.177.*] id:1618894  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    i jeszcze nagana z pisaniem do akt,bo szmata na służbie była
    2021-08-19 18:00:05 [89.73.114.*] id:1618896  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    Zwykłemu Kowalskiemu zabraliby prawo jazdy na dzień dobry albo skierowaliby sprawę do sądu i nazwaliby drogowym mordercą.
    2021-08-19 18:11:46 [80.49.40.*] id:1618899  
    Bodziulla: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    Neo tam, nie siedzi za kierownicą zwykły Kowalski tam siedzą nadludzie w mundurach i śmieją się z nas!!!