• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1536
  • Dodano: 2021-08-17 / 10:25
  • Komentarzy: 0

  Pożar stodoły w Stobrawie gasiło 6 zastępów straży pożarnej

  (Fot. OSP Karłowice)

  Nocny pożar stodoły postawił na nogi 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście budynek okazał się pustostanem, stąd nie było konieczności ewakuacji inwentarza oraz ludzi.


  We wtorek 17 sierpnia o godzinie 3.36 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się ognia w stodole przy ulicy Witosa w miejscowości Stobrawa. Do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Dwa z OSP Stare Siołkowice oraz po jednym z OSP Karłowice, OSP Stobrawa, OSP Popielów i JRG 2 Opole.

  - Na miejscu, po dokonanym rozpoznaniu, zastaliśmy całe wnętrze stodoły objęte ogniem. Przystępując do działań podaliśmy dwa prądy wody w natarciu. Dzięki pomocy kolejnych jednostek z naszej gminy, które dojechały do zdarzenia pożar udało się opanować. Po dogaszeniu nagromadzonej w stodole słomy wróciliśmy do remizy po godzinie 6:00 - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Karłowicach.

  Stodoła okazała się być nieużytkowanym już pomieszczeniem. W środku nie było żadnych zwierząt. Nikt też na szczęście nie został poszkodowany w zdarzeniu. Przyczyny pojawienia się ognia w budynku ustala policja.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".