• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1768
  • Dodano: 2021-08-13 / 14:17
  • Komentarzy: 4

  Mieszkanka Krapkowic straciła blisko 4000 zł - uważajcie na internetowych oszustów!

  Mieszkanka Krapkowic straciła blisko 4000 zł - uważajcie na internetowych oszustów!

  (Fot. Archiwum)

  Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy sprzedaży za pomocą portali ogłoszeniowych. Tym razem ofiarą internetowego oszusta padła mieszkanka powiatu krapkowickiego. Kobieta chciała sprzedać książki. Zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży została oszukana. Z jej konta bankowego zniknęło blisko 4 000 złotych.

  Do policjantów z krapkowickiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży na portalu ogłoszeniowym. Z jej relacji wynikało, że otrzymała wiadomość na skrzynkę e-mail, że jej przedmiot został sprzedany. Pozostało jej tylko zatwierdzić sprzedaż. Kobieta po kliknięciu w interaktywny link, została przekierowana na inną stronę internetową, gdzie krok po kroku podała swoje wszystkie dane do swojego konta bankowego.

  Jak się później okazało była to fałszywa strona, a poszkodowana straciła blisko 4 000 złotych.

  Jak nie dać się oszukać w przypadku sprzedaży w internecie?
  • bądź czujny, gdy otrzymasz wiadomość od kupującego, że już wpłacił, bądź wpłaci pieniądze za sprzedawany przez Ciebie przedmiot, a Ty jedynie poprzez wejście w link i podanie danych karty bankomatowej będziesz miał pieniądze na swoim koncie;
  • nie należy podawać numeru karty i specjalnego kodu zapisanego na karcie. To kod zwany CVV2/CVC2 i nadrukowany jest obok podpisu;
  • czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym, którą dostajesz z banku zanim wykorzystasz go nie wiedząc co autoryzujesz;
  • każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym czy to przez wiadomości mailowe, sms-y i komunikatory, które zwierają linki powinny wzbudzić naszą czujność;
  • zwróć uwagę na pisownie w wiadomości - jeśli to oszustwo często zawiera błędy i literówki;
  • każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinno wzmóc nasza czujność.

  Dzisiejsze zakupy przeniosły się do internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i w ten sposób sprzedają różne przedmioty. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność by się wzbogacić. Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.

  Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-13 15:13:51 [194.29.183.*] id:1618427  
  KK 35947: Napisał postów [2280], status [Szycha] Reputacja
  Dlaczego kobiety są takimi idiotkami? praktycznie każda wiadomość o takim przekręcie to "ofiarą"jest kobieta, czyżby już całkowicie przestały myśleć co robią. Sam wystawiam niepotrzebne rzeczy na różnych platformach przeważnie duże rzeczy i za każdym razem jasno piszę że odbiór osobisty i koniec no i co a no nic zawsze jest jakiś , który już wysyła kuriera tylko podaj nr konta najczęściej przez komunikator nawet adresu nie chce, spuszczam ich zawsze na drzewo w takich sytuacjach , nie wiem może tracę klienta a może zyskuje spokój i kasę... W każdym razie zawsze sprzedam to co chcę .

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-08-13 16:35:33 [89.67.3.*] id:1618432  
  DonPedro69: Napisał postów [7354], status [VIP] Reputacja
  Podzielam Twoje zdanie, w całej rozciągłości. Faktycznie, idiotą trzeba być, żeby wchodzić do banku przez wysłany link. Jak już tak chciała bardzo sprawdzić czy jej się kasa zgadza, to od tego jest strona banku.
  2021-08-13 14:51:02 [94.254.177.*] id:1618422  
  tippmann: Napisał postów [6808], status [VIP] Reputacja
  klik i poszło

  Nick:
  Treść:
  2021-08-13 14:39:21 [89.69.135.*] id:1618417  
  czerstwy70: Napisał postów [2121], status [Szycha] Reputacja
  Skoro taka głupia to straciła

  Nick:
  Treść: