• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 26140
  • Dodano: 2021-08-14 / 18:39
  • Komentarzy: 0

  Opolanie na jednym z najcięższych biegów w Polsce

  Sami organizatorzy podkreślają, że Bieg Katorżnika nie jest dla każdego, mimo to zapisy uruchamiane na kilka miesięcy przed trwają często kilkadziesiąt minut. Opolanie dwukrotnie stawali dziś na podium Biegu Katorżnika.


  Blisko 1200 zawodników stanęło w sobotę na starcie Biegu Katorżnika w Lublińcu, określanego mianem najcięższego biegu w Polsce. Liczącą ponad 10 kilometrów trasę najszybsi zawodnicy pokonali w niespełna dwie godziny. Na podium tego trudnego biegu stawali również reprezentanci Opolszczyzny.

  - Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne każdemu Katorżnikowi umili spędzenie sierpniowego weekendu w Kokotku. Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania ok. 12 km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy ale naprawdę dużo krwi, skręceń, zerwań i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze upadlanym, katowanym i mieszanym z błotem? Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją o którą będziesz miał pretensje - taką informację mogą przeczytać potencjalni uczestnicy, zanim jeszcze podejmą decyzję o starcie.

  Na pierwszym miejscu podium kobiet zameldowała się kpt Magdalena Wawrzyniak, reprezentująca 10 Brygadę Logistyczną w Opolu. Dystans ponad 10 kilometrów zwyciężczyni pokonała w 2 godziny i 4 minuty. Swój kolejny już start w tym wydarzeniu odnotowali również biegacze z Klubu Biegowego Odra Opole, czy kilku opolskich dziennikarzy. Jacek Jacheć, reprezentujący opolski klub stanął na drugim stopniu podium. Czterech biegaczy z Klubu Biegowego Odra Opole zajęło 6 miejsce w klasyfikacji "Galernik Team".

  Bieg rok rocznie przyciąga wielu miłośników sportu w różnym wieku. W Lublińcu startują już dzieci od 2 roku życia w tzw "Biegu Bobasa", kończąc na seniorach, którzy mierzą się z około 2 kilometrową trasa biegu "Babci i dziadka".

  Zdjęcie (1/34)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".