• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1953
  • Dodano: 2021-08-11 / 20:13
  • Komentarzy: 0

  Ruszają prace przy remoncie autostrady A4

  (Fot. GDDKiA Opole)

  To ostatnia faza prac remontowych prowadzonych na opolskim odcinku autostrady A4, które rozpoczęły się w 2013 roku. Wykonawca w ciągu dwóch lat wyremontuje odcinek pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. Prace w terenie rozpocznie przebudowa dwóch przejazdów awaryjnych w celu przełożenia ruchu na jezdnię przeciwną.


  W pierwszej kolejności ruszą prace na jezdni południowej w kierunku Katowic, na odcinku o długości 8,24 km, wraz z remontem węzła Kędzierzyn - Koźle. W tym czasie wjazd i wyjazd na ten węzeł nie będzie możliwy. Objazd zostanie wyznaczony DK88, DK94 i DW426. Od czwartku 12.08 rozpocznie się ustawianie barier ochronnych, które oddzielą przeciwne kierunki ruchu na jezdni północnej.

  Ustawianie tych barier spowoduje lokalnie zwężenia do jednego pasa ruchu. Od wtorku 17.08 rozpoczną się faktyczne prace na jezdni południowej na wysokości MOP-u Góra św. Anny do odcinka przed węzłem Strzelce Opolskie. Na tym odcinku zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, w ramach których kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jezdnię północną, na której ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch pasach. Remont będzie prowadzony na całej szerokości południowej jezdni autostrad.

  W ramach zadania jezdnia południowa (w kierunku do Katowic) zostanie wyremontowana na odcinku o długości około 17,5 km, a jezdnia północna (w kierunku do Wrocławia) na odcinku o długości około 12,1 km. Wyremontowana zostanie także nawierzchnia na dwóch węzłach drogowych: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. Ze względu na znaczny zakres prac będzie to zadanie dwuletnie. Prace podzielono na pięć etapów robót, z których każdy będzie trwał maksymalnie dwa miesiące.

  Wykonawca remontu wymieni warstwę wiążącą i ścieralną nawierzchni, a w niektórych miejscach również podbudowę. Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostaną bariery linowe, a na nowej nawierzchni pojawi się oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Remont obejmie również system odwodnienia drogi oraz obiektów mostowych.

  Prace dla tego zadania prowadzone będą z wyłączeniem okresu zimowego przypadającego od 15 grudnia do 15 marca, a zakończą się w IV kwartale 2022 r.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".