• Autor: Dżacheć
    • Wyświetleń: 1980
    • Dodano: 2021-08-03 / 15:24
    • Komentarzy: 10

    Nietrzeźwy z sądowym zakazem uciekał przed policjantami

    Nietrzeźwy z sądowym zakazem uciekał przed policjantami

    (Fot. KPP Prudnik)

    Do 5 lat więzienia grozi 35-latkowi, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna prowadził volkswagena mając prawie 1,5 alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu prudnickiego swoją podróż zakończył na przydrożnym znaku.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Do zdarzenia doszło w poniedziałek (2 sierpnia), tuż przed godziną 21:00 na terenie Prudnika. Policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena, którego kierujący o 25 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował jednak sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości.

    Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Jednak po krótkim pościgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Na szczęście kierującemu pojazdem oraz jego pasażerowi nic poważnego się nie stało.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem 35-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

    Teraz 35-latek musi się liczyć z zarzutami kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania zakazu sądowego. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-08-03 15:41:17 [83.22.14.*] id:1617513  
    Bodziulla: Napisał postów [2353], status [Szycha] Reputacja
    Na to nie ma rady pomimo kar. Znam kogoś, który już miał recydywę za takie czyny i zakaz czegokolwiek odnośnie samochodu do 2027 i co nadal nadal jeździ (po pijaku). Ojciec go wybronił przed więzieniem i to w niczym nie pomaga. Ma po prostu kasę a może raczej jego rodzice. Układy. Takie coś było, jest i będzie, bo ludzie czują się... świadomość człowieka się liczy, bo jak komuś się udało to liczy na następny raz. Dwa kary mamy zbyt niskie, co z tego, że ma wyrok? Takie coś powinno się ciągnąć za kimś przez całe życie a nawet i w pracy powinne być wyciągane konsekwencje...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2021-08-03 17:02:44 [80.253.213.*] id:1617524  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Od 1 grudnia ma się to zmienić, o tyle o ile będą to egzekwować. Widząc jednak jak kiepsko jest egzekwowane prawo wobec na przykłąd tych debili ścigających się po Opolu, to czarno to widzę.
    2021-08-03 17:41:16 [217.173.202.*] id:1617527  
    jarekzopola: Napisał postów [1170], status [stały bywalec] Reputacja
    w niemczech to sie nazywa choroba i to lecza nie karaja tacy ludzie sa po prostu chorzy i zadne karanie tego nie zmieni
    2021-08-04 11:43:06 [80.49.135.*] id:1617577  
    Bodziulla: Napisał postów [2353], status [Szycha] Reputacja
    Tak masz rację w Niemczech to leczą, ale potem, aby odzyskać prawko jest stos żądań a u nas jakaś kara, taki nasz kraj wschodni!!!
    2021-08-04 11:44:37 [80.49.135.*] id:1617578  
    Bodziulla: Napisał postów [2353], status [Szycha] Reputacja
    A kto ich będzie ścigał po Opolu, to nie tylko Opole ma takie bolączki, lepiej ukarać przysłowiowego Kowalskiego, bo prościej i można nie dostać w twarz!!!
    2021-08-05 00:38:05 [5.173.113.*] id:1617640  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    na układy nie ma rady
    2021-08-03 19:39:45 [83.22.9.*] id:1617531  
    bartez2: Napisał postów [316], status [maniak] Reputacja
    I będą tracić pieniądze podatników na sądy . Sprawa jest oczywista , to 5 i siedzi . Nie powinna być słowa - grozi do . Jeśli sprawa jest oczywista , kibel z ręki .

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2021-08-04 05:39:04 [46.114.91.*] id:1617559  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Jakich podatników? Przecież on wszystkie koszty pokryje.
    2021-08-03 23:53:50 [5.173.113.*] id:1617557  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    kolejny śmieć do wykarmienia przez podatnika

    Nick:
    Treść:
    2021-08-03 20:22:02 [79.133.234.*] id:1617538  
    JanuszB: Napisał postów [318], status [maniak] Reputacja
    Q...A dlaczego tylko grozi do A nie od 5 lat. Je....ny patol powinien być odizolowany i zapier...lać przy ciężkich robotach na swoje utrzymanie. Opublikować pijacki ryj A najlepiej to zutylizować ścierwo żeby w przyszłości nie stanowił zagrożenia dla zdrowia i życia niewinnych ludzi

    Nick:
    Treść: