• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1669
  • Dodano: 2021-07-30 / 18:19
  • Komentarzy: 2

  Funkcjonariusze KAS wykrywają próby nielegalnego przywozu narkotyków do kraju.

  (Fot. KAS Opole)

  W kontrolach posiadania niedozwolonych substancji pomaga pies służbowy Hunter. Niedawno funkcjonariusze KAS wykryli marihuanę i haszysz przywiezione przez podróżnych z Holandii. Posiadaczy narkotyków ukarano karą grzywny.


  Funkcjonariusze opolskiej KAS we współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu prowadzili czynności kontrolne na opolskim odcinku autostrady A4. Zatrzymano trzy pojazdy, w których w trakcie kontroli pies służbowy Hunter wskazał zapach niedozwolonych substancji. Trzej mężczyźni powracający z Holandii posiadali przy sobie niewielkie ilości marihuany i haszyszu.

  Próba nielegalnego przywozu narkotyków skończyła się zatrzymaniem mężczyzn i kilkunastogodzinnym pobytem w siedzibie Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. W dwóch przypadkach podejrzani zostali ukarani karą grzywny. W stosunku do trzeciego podejrzanego o wymiarze kary zadecyduje Sąd.

  Celem kontroli prowadzonych przez KAS jest ochrona zdrowia i życia obywateli oraz zapobieganie wprowadzaniu do obrotu szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji, których używanie prowadzi do narkomanii.

  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że posiadanie narkotyków jest karane. Wewnątrzwspólnotowe nabycie środków odurzających podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności do lat 5. W przypadku przywozu i nabycia znacznej ilość narkotyków lub gdy celem jest osiągnięcie korzyści majątkowej, sprawcy grozi grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-30 19:16:52 [5.173.33.*] id:1617310  
  tippmann: Napisał postów [7185], status [VIP] Reputacja
  kundle walczą z wiatrakami:)))co za puste dzbany:)))towar na rynku był,jest i będzie:)

  Nick:
  Treść:
  2021-07-30 18:25:41 [217.173.202.*] id:1617306  
  jarekzopola: Napisał postów [1121], status [stały bywalec] Reputacja
  nastepne sepy do dreczenia zwyklych ludzi moze im jeszcze predkosciomierze dajcie bo widac ze im za malo

  Nick:
  Treść: