• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1016
  • Dodano: 2021-07-31 / 08:20
  • Komentarzy: 2

  Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie pieniężne

  (Fot. Archiwum)

  Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs, w którym zarząd przyznał dotacje na tzw. wkłady własne. Co ważne - pieniądze otrzymali wszyscy, którzy się o nie starali. To w sumie ponad 187 tysięcy złotych.


  - Nie tylko przekazujemy fundusze na konkretne zadania, ale również widzimy potrzebę wsparcia i przekazania im pieniędzy na wkłady własne. Często organizacje tych pieniędzy nie mają, a to je wyklucza w konkursach, organizowanych m.in. przez ministerstwa. Pula pieniędzy na wkłady własne jest ważnym wsparciem w rozwijaniu ich działalności - mówił podczas ogłaszania tego konkursu wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. Zarząd wspomoże w ramach tego konkursu dziesięć organizacji.

  Najwięcej - bo aż 90 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Opolskie Lamy, które stara się o cyfryzację jednej z sal kinowych w kinie Meduza. Stowarzyszeniu udało się uzyskać dotację na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  27 tysięcy złotych otrzyma Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które starało się o pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu o sfinansowanie programu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych. Głównym celem tego projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, co jest szczególnie istotne w związku z epidemią COVID-19 i związanym tym długim czasem nauki zdalnej, kiedy dzieci pozbawione były aktywności ruchowej.

  I wreszcie niemal 27 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Kraina Św. Anny, które przygotowało program grantów w ramach konkursu "Działaj lokalnie 2021". To program dotacji na inicjatywy organizacji i grup nieformalnych, które mają pomóc w realizacji ich pomysłów i integracji społecznej.

  Cała lista przyznanych dotacji dostępna jest na stronie internetowej .

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-31 16:19:42 [83.27.196.*] id:1617356  
  devilopole: Napisał postów [669], status [rozpisany/na] Reputacja
  I czym tu się chwalić ? Spójrzcie jaka masa pieniędzy jest odbierana ludziom pracującym aby móc później rozdawać na prawo i lewo. Rząd najpierw pozbawia nas pieniędzy , następnie bawi się w św Mikołaja. Przypomnę tylko że etatowiec jest obciążony fiskalnie około 70% , tzn jeżeli dostaje na łapę 3tys zł , to bez podatków miałby około 10tys zł. Zostają wam ochłapy.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-08-03 02:50:33 [5.173.113.*] id:1617469  
  tippmann: Napisał postów [7194], status [VIP] Reputacja
  debiluopole skończ pier do lić bzdury
  [-4]