• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1232
  • Dodano: 2021-07-28 / 14:55
  • Komentarzy: 2

  Powiat oleski: Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji

  Powiat oleski: Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji

  (Fot. KPP Olesno)

  2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z Praszki 27-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna kierując oplem zjechał na pobocze i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, zaledwie kilka metrów przed domem. 27-latek stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.


  25 lipca, około godz. 2.00 w nocy dyżurny praszkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gana.

  Z wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący oplem insignią 27-letni mieszkaniec gminy Praszka na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca opla miał w organizmie 2 promile alkoholu.

  27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu kara nawet do 2 lata więzienia.

  Pamiętaj! Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi. Możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni. Następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

  To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-29 15:46:38 [5.173.33.*] id:1617222  
  tippmann: Napisał postów [6808], status [VIP] Reputacja
  2 promile:)))to do rekordu polski mu jeszcze w uj brakuje,młody jest ale jak poćwiczy

  Nick:
  Treść:
  2021-07-28 15:10:41 [165.225.73.*] id:1617127  
  dontomasso: Napisał postów [3765], status [VIP] Reputacja
  widac ze zfjec ze wolno jechal

  Nick:
  Treść: