• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 16027
  • Dodano: 2021-07-24 / 14:15
  • Komentarzy: 0

  Trwa wakacyjny Piknik Rodzinny na Błoniach Politechniki Opolskiej

  Konkursy, pokazy tańca, pokazy wyposażenia strażackiego i policyjnego, dmuchańce, spotkania z alpakami, warsztaty Akademii Edukacyjnej czy disco to część atrakcji, które odbywają się bezpłatnie na błoniach Politechniki Opolskiej.

  - Zapraszamy do udziału małych mieszkańców miasta, gdzie z bliska będzie można obejrzeć pojazd gaśniczy, sprzęt na jego wyposażeniu, a także wziąć udział w innych atrakcjach, które przygotowali strażacy - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

  Na stanowisku 10 Opolskiej Brygady Logistycznej można zapoznać się z umundurowaniem żołnierza polskiego, przymierzyć mundur, zobaczyć jak wygląda racja żywieniowa czy podstawowe wyposażenie żołnierza.

  Na kreatywnych uczestników pikniku w wieku od 4 do 10 lat czekają stanowiska do budowy robotów lego.
  - Budujemy roboty z lego, które później programujemy. Budujemy też to co przyniesie nam wyobraźnia, ale mamy też instrukcje z których tworzymy wyścigówki, wiatraki, satelity, które się kręcą, roboty, które rysują, które ze sobą walczą lub się wspinają - mówi Adam Zadorski z Akademii Edukacyjnej.

  Piknik rozpoczął się o godzinie 10:00 potrwa do godziny 18:00 na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. O godzinie 15.00 wystąpią siostry Wajs i Stonoga, a po nich dyskotekę dla dzieci poprowadzi DJ One Brother.
  Zdjęcie (1/39)

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".