• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 986
  • Dodano: 2021-07-23 / 13:26
  • Komentarzy: 1

  Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który został ujęty przez świadka w Nysie

  Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który został ujęty przez świadka w Nysie

  (Fot. Archiwum)

  48-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę ujął mieszkaniec powiatu nyskiego, którego zaniepokoił sposób jazdy jakim się poruszał. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, bez wahania odebrał kierowcy mitsubishi kluczyki i powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem, pokazało ponad 3 promile alkoholu.


  O kierowcy, który "wężykiem" jedzie nyskimi ulicami, poinformował dyżurnego policji mieszkaniec powiatu nyskiego. Jadąc swoim samochodem zwrócił uwagę na niepewnie poruszające się po drodze mitsubishi i pojechał za nim. Kiedy kierowca zatrzymał się na jednej ze stacji paliw w mieście, zgłaszający uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy zabierając kluczyki.

  Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 48-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

  Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia, teraz odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znajdując się stanie nietrzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Pamiętaj!

  będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

  nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

  mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

  możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

  następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

  To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-23 18:07:11 [89.67.3.*] id:1616777  
  DonPedro69: Napisał postów [7124], status [VIP] Reputacja
  Słabe to wklejanie gotowców - pijaki tego i tak tutaj nie czytają. Aha, jeszcze formatowanie Ci się popsuło, królowo! :P

  Nick:
  Treść: