• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1356
  • Dodano: 2021-07-22 / 13:05
  • Komentarzy: 2

  Po oszustwach "na dziadka" i "na policjanta" teraz złodzieje podają się za strażaków

  Po oszustwach "na dziadka" i "na policjanta" teraz złodzieje podają się za strażaków
  Pomysłowi oszuści znaleźli nowy sposób na wykorzystanie naiwności, zwłaszcza osób starszych. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ostrzega, aby zachować czujność w przypadku odwiedzin "strażaków".


  Pukają do drzwi
  Coraz bardziej kreatywne metody oszustów nie dziwią już nikogo, jednak okazuje się, że Polacy wciąż padają ich ofiarami. Przestępcy demaskowani przez społeczeństwo nie osiadają jednak na laurach, i stale szukają nowych sposobów na wyłudzenie danych lub pieniędzy. Najnowszym pomysłem złodziei jest pukanie do drzwi w stroju strażaka.

  KGPSP ostrzega
  Funkcjonariusze Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ostrzegają, aby nie ufać osobom podających się za przedstawicieli strażaków. Oszuści pod pretekstem przeprowadzenia kontroli pojawiają się w domach, najczęściej osób starszych. Symulując wykonywanie czynności przeciwpożarowych, pod nieuwagę lokatora grabią jego pieniądze i wartościowe przedmioty.

  "W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania." - czytamy komunikat na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

  Warto uczulić najbliższych
  Starsi, schorowani ludzie, którzy na co dzień nie obcują z aktualnymi informacjami o oszustwach, mogą w trosce o własne zdrowie uwierzyć przebierańcom i wpuścić ich do mieszkania. Warto przeprowadzić rozmowę z babcią, dziadkiem czy sąsiadką w podeszłym wieku i wyjaśnić, że takie działanie może zakończyć się dla nich utratą oszczędności.

  "Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia." - czytamy w oficjalnym komunikacie KGPSP.

  Każdą próbę oszustwa należy zgłosić pod nr alarmowym 112 lub w najbliższej jednostce policji lub straży pożarnej, aby uniemożliwić przestępcom dalsze działania.

  News4Media/ fot. gov.pl
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-30 17:49:12 [89.64.38.*] id:1619652  
  mixer2001: Napisała postów [161], status [wyjadacz] Reputacja
  Miejsce takich oszustów jest w dole z wapnem i kulą w potylicy.

  Nick:
  Treść:
  2021-07-22 14:31:59 [80.49.51.*] id:1616695  
  Bodziulla: Napisał postów [1328], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Znam osoby nie starsze, które dały się nabrać. Niekoniecznie na dziadka, ale np: "meble". Dwa do dzisiaj znajoma nie odzyskała NIC, bo nasza POlicja w Opolu, pozostawiła to jako "małą szkodliwość", straciła 550 pln, ale dla POlicji na Chabrach nic to nie mówi. Historii jest sporo, jak nasza POlicja jest skuteczna, w tej branży to niestety olewają ludzi. Przypadkiem coś się uda nagłośnić, przypadkiem coś się uda a tak poza tym nie potrafią sobie z tym radzić!!!A szkoda, bo mamy takie szanse, ale mamy bardzo duże luki w PRAWIE, bo mamy cały czas wojnę pomiędzy PiS i PO a reszta się nie liczy!!!

  Nick:
  Treść: