• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 783
  • Dodano: 2021-07-22 / 07:43
  • Komentarzy: 0

  300 plus. ZUS pomoże rodzicom na poczcie głównej w Opolu

  300 plus. ZUS pomoże rodzicom na poczcie głównej w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  Dziś konsultanci ZUS będą dyżurować w Urzędzie Pocztowym przy ul. Krakowskiej w Opolu. Założą i potwierdzą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wyjaśnią kto, jak i kiedy może złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300 plus.


  Masz pytania dotyczące pieniędzy z programu Dobry Start? Odpowiedzi udzielą konsultanci ZUS, którzy w czwartek 22 lipca będą dyżurować w Urzędzie Pocztowym w Opolu przy ul. Krakowskiej 46.

  - W tym roku wnioski o świadczenie 300 plus, za które można kupić podręczniki i akcesoria szkolne przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną. Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W czwartek, od godziny 9 do 14 pracownicy opolskiego ZUS będą do dyspozycji rodziców
  i opiekunów na poczcie głównej w Opolu, którzy chcieliby złożyć taki wniosek, a nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nasi eksperci pomogą założyć profil na PUE ZUS i wyjaśnią jak poprawnie wypełnić
  i wysłać wniosek - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Wnioski o świadczenie 300 plus można składać do 30 listopada br. W tym roku szkolnym wnioski przyjmuje i realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

  Informacja o przyznaniu świadczenia będzie dostępna na skrzynce odbiorczej na osobistym profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".