• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2215
  • Dodano: 2021-07-20 / 19:46
  • Komentarzy: 0

  Rozpoznają m.in. przemycane środki odurzające czy narkotyki. Przeszły szkolenie

  (Fot. kpt. Anna Baran)

  Służba psa w więziennictwie trwa średnio około 9 lat. Zwierzęta uczą się rozpoznawać zapachy narkotyków i substancji zabronionych, kojarzenia zapachów czy kontrolowania paczek, które trafiają do więzień. Nie są jednak zwolnione z ćwiczeń na torach przeszkód.


  W piątek 16 lipca na terenie Zakładu Karnego w Kluczborku odbyło się szkolenie psów specjalnych wyszkolonych w zakresie wyszukiwania środków odurzających i substancji psychotropowych.

  Celem szkolenia było rozwijanie samodzielności psów specjalnych podczas wykrywania środków odurzających i substancji psychotropowych, sprawdzenie i doskonalenie umiejętności psów specjalnych i przewodników w zakresie wyszukiwania i - rozpoznawania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz utrwalenie nawyku ogólnego posłuszeństwa psa wobec przewodnika.

  W czasie szkolenia przewodnicy psów specjalnych wymienili się doświadczeniami oraz doskonalili umiejętności swoje oraz swoich pupili w czasie ćwiczeń praktycznych. Ponadto przeprowadzona została kontrola wyznaczonych cel i pomieszczeń z wykorzystaniem psów specjalnych.

  W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy z Zakładu Karnego Nr 1 i Nr 2 w Strzelcach Opolskich, Zakładu Karnego w Brzegu, Aresztu Śledczego w Opolu, Oddziału Zewnętrznego w Prudniku, a także z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu oraz Opolskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Opolu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".