• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 19848
  • Dodano: 2021-07-16 / 21:31
  • Komentarzy: 1

  Chróścice: Już po raz 8. odbył się "Bieg po chrust". Na starcie ponad 100 zawodników

  Za sportowcami 8. edycja "Biegu po chrust". Biegacze z województwa opolskiego zmierzyli się z liczącą blisko 5 kilometrów trasą przez Chróścice w gminie Dobrzeń Wielki.


  Każdy, kto ukończył dziś bieg, otrzymał pamiątkowy medal. Swoją nazwą impreza nawiązuje do miejscowości, w której się odbywa - Chróścice słynęły niegdyś z wyrobów wikliniarskich. To właśnie z wikliny wykonane są medale zaprojektowane przez lokalnych rzemieślników, które po dotarciu na metę otrzymują wszyscy uczestnicy biegu.

  "Bieg po chrust" od kilku lat organizują chróściccy miłośnicy biegania. To niewymagająca, asfaltowa trasa licząca niemal 5 kilometrów. W połączeniu z letnim upałem dała biegaczom jednak spory wycisk. - To doskonała okazja, żeby spędzić w gronie znajomych twarzy te kilkadziesiąt minut. Warunki pogodowe, które dzisiaj panowały to dla nas spora przeszkoda. Jest duszno, od asfaltu czuć całodniowe promienie słońca. Po biegu obowiązkowa kąpiel w niedalekim "Balatonie" - mówi Marek, jeden z uczestników.

  W biegu wzięło udział ponad 100 zawodników.

  Zdjęcie (1/34)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-23 22:33:09 [5.184.193.*] id:1623951  
  muszka82: Napisała postów [537], status [starszy pismak] Reputacja
  Byłam na mecie i jako jedyna po drodze chrust nazbierałam

  Nick:
  Treść: