• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 660
  • Dodano: 2021-07-16 / 20:45
  • Komentarzy: 0

  Funkcjonariusze i pracownicy z rodzinami pomagają kilometrami

  Funkcjonariusze i pracownicy z rodzinami pomagają kilometrami
   <i>(Fot. Anna Baran, Katarzyna Stanisławska, archiwum prywatne)</i>

  (Fot. Anna Baran, Katarzyna Stanisławska, archiwum prywatne)

  Pomoc można nieść w różny sposób. Kadra Zakładu Karnego w Kluczborku wraz z bliskimi przyłączyła się do akcji "Rower Pomaga" zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną "Arka". Efekty to dbanie o zdrowie i środowisko naturalne oraz rowery dla dzieci z domów dziecka.


  Jazda z rodzinami czy samemu na rowerze to popularny sposób spędzania wolnego czasu. Dlaczego nie wykorzystać ulubionego sportu do niesienia pomocy? Tak też postanowili funkcjonariusze i pracownicy w kluczborskiej jednostce i dołączyli do ogólnopolskiej akcji. Tym bardziej, że coraz więcej organizacji pożytku publicznego organizuje przedsięwzięcia, podczas których swoją sportową pasję można "przekuć" w realną pomoc.

  Głównym celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez jazdę na rowerze, a przejechane kilometry zamieniane są na wsparcie w postaci zakupu rowerów dla dzieci z domu dziecka, również w województwie opolskim.

  Co 1 000 000 przejechanych kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka z domu dziecka. Już przez tydzień przejechaliśmy łącznie wraz ze swoimi rodzinami 1618 kilometrów. Podsumowanie akcji nastąpi w miesiącach: październik - listopad.

  Szczegóły przedsięwzięcia są również dostępne na stronie internetowej - www.rowerpomaga.pl
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".