• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 661
  • Dodano: 2021-07-08 / 19:47
  • Komentarzy: 1

  Nowy pasteryzator w Banku Mleka Kobiecego to jedna z nowych inwestycji w Szpitalu Ginekologicznym

  Nowy pasteryzator w Banku Mleka Kobiecego to jedna z nowych inwestycji w Szpitalu Ginekologicznym

  (Fot. Kliniczne Centrum)

  Nowy pasteryzator w Banku Mleka Kobiecego oraz rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody to pierwsze z inwestycji zrealizowanych w ramach dofinansowania uzyskanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które Szpital Ginekologiczny otrzymał na unowocześnienie infrastruktury oraz realizację przedsięwzięć poprawiających bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

  Łączna wartość inwestycji zaplanowanych do realizacji w tym roku wynosi 8,5 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dofinansowanie z ww. funduszu, które na potrzeby Klinicznego Centrum pozyskał Samorząd Województwa Opolskiego.

  - 7 mln zł to bardzo duża kwota, za którą zrealizujemy szereg istotnych inwestycji w naszej placówce. Na razie powstało rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody, składające się z czterech zbiorników o łącznej pojemności 18 m3 wody, pozwalających nam na zapewnienie w sytuacjach kryzysowych co najmniej 12 - godzinnego zapasu wody na potrzeby Klinicznego Centrum - - powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

  - Kupiliśmy także nowoczesny, zautomatyzowany pasteryzator do Banku Mleka Kobiecego, umożliwiający jednoczesną pasteryzację trzykrotnie większej ilości mleka kobiecego niż dotychczas. Przed nami jeszcze gruntowna przebudowa Sali Porodowej, przebudowa pomieszczeń oraz zakup nowego sprzętu do Centralnej Sterylizatorni, modernizacja i wyposażenie pracowni RTG oraz modernizacja szatni personelu medycznego. Wszystkie inwestycje planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Mimo licznych inwestycji oraz remontów, chciałabym zapewnić o ciągłości udzielanych świadczeń. Realizacja tak wielu przedsięwzięć może się wiązać z pewnymi niedogodnościami podczas hospitalizacji. Liczę jednak na wyrozumiałość naszych pacjentek, gdyż po zakończeniu wszystkich prac pobyt oraz leczenie w naszym szpitalu z pewnością będą jeszcze bardziej komfortowe - kontynuuje Sobel.

  Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-08 23:58:05 [31.6.216.*] id:1615680  
  Król Forum: Napisał postów [1461], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ja chętnie oddam swoje mleko :)

  Nick:
  Treść: