• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1163
  • Dodano: 2021-07-07 / 10:27
  • Komentarzy: 1

  Pożegnanie pięciu bezimiennych bohaterów III Powstania Śląskiego

  Pożegnanie pięciu bezimiennych bohaterów III Powstania Śląskiego
   <i>(Fot. Grzegorz Bieniarz, Łukasz Kołtowski)</i>

  (Fot. Grzegorz Bieniarz, Łukasz Kołtowski)

  Na cmentarzu w Kalinowie spoczęły szczątki pięciu bezimiennych bohaterów, którzy zginęli w czasie III Powstania Śląskiego. Uroczystość pogrzebowa odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, z udziałem żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.


  Pożegnanie pięciu bezimiennych bohaterów III Powstania Śląskiego rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele w Wysokiej, po której odprowadzono doczesne szczątki żołnierzy na cmentarz parafialny w Kalinowie.

  W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych na czele z Dowódcą Garnizonu Opole i 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownikiem Maciejem Siudakiem.

  Obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa przypomniał o obowiązku państwa wobec poległych bohaterów - "Dla nas jest to obowiązek za nich się pomodlić i upomnieć się o pamięć o bohaterach Rzeczpospolitej. Wysyłamy jasny sygnał dla żyjących, że państwo polskie o swoich bohaterach nie zapomina, że choćby minęło sto lat, to my ich pochowamy".

  Po uroczystości Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa oraz Dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Maciej Siudak udali się na cmentarz na Górze św. Anny, gdzie złożyli kwiaty przy zbiorowej mogile szesnastu anonimowych powstańców, którzy zginęli w maju 1921 roku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-07 16:23:02 [5.173.107.*] id:1615570  
  tippmann: Napisał postów [6719], status [VIP] Reputacja
  a gdzie dupa?
  [-3]

  Nick:
  Treść: