• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1013
  • Dodano: 2021-07-07 / 15:41
  • Komentarzy: 1

  Świetny start młodych motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team w rajdzie enduro na Podlasiu

  Świetny start młodych motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team w rajdzie enduro na Podlasiu
   <i>(Fot. Piotr Kumiec)</i>

  (Fot. Piotr Kumiec)

  Dobre wyniki osiągnęli opolscy motocykliści rywalizujący V i VI rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro.


  Dobre wyniki osiągnęli opolscy motocykliści rywalizujący V i VI rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro.

  W imprezie, która w miniony weekend odbyła się w Romanówce na Podlasiu, wystartowało 121 zawodników, w tym okrojona ekipa opolskiego HAWI Racing Team, w której zabrakło m.in. doświadczonych Damiana Magierowskiego oraz zmieniającego w tym czasie stan cywilny Jakuba Kucharskiego. W takiej sytuacji ciężar walki o jak najlepszy wyniki musieli przejąć na siebie młodsi motocykliści i z tego zadana wywiązali się wybornie.

  Zawody odbyły się w formule klasycznego enduro, gdzie trasa okrężna liczyła około 40 km. Motocykliści zmagający się w mistrzowskich klasach podróżował po niej w sobotę 5-krotnie, a w niedzielę 4-krotnie, zaś pucharowicze w każdym dniu przejeżdżali jedno okrążenie mniej. Po drodze uczestnicy rajdu musieli zaliczyć próby specjalne - cross (7 km) i enduro (5 km) oraz extreme (1 km). W drugim dniu rywalizacji dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz, przez co zmieniły się warunki jazdy, a na trasie zrobiło się grząsko i ślisko. W takich niełatwych warunkach znakomicie radzili sobie reprezentanci opolskiego klubu, którzy po zawodach aż pięć razy byli wywoływani na podium.

  W mistrzowskiej klasie Junior świetne poczynał sobie Patryk Kuleszo, a najlepszym starał się dotrzymywać kroku młodziutki Jakub Kowalski. Po pierwszym dniu nasi riderzy zajmowali odpowiednio miejsca 2. i 4., ale nazajutrz w gorszych warunkach pogodowych podkręcili tempo jazdy, poprawiając się o jedną pozycję, dzięki czemu w dwudniowych zawodach triumfował Kuleszo, a utalentowany Kowalski zajmując trzecie miejsce po raz pierwszy stanął na najniższym stopniu podium w klasie Junior. Drugie miejsce wywalczył Konrad Dąbrowski (DUUST Racing Warszawa).

  W klasyfikacji sezonu Kuleszo plasuje się na drugiej pozycji, natomiast Kowalski zajmuje 5. lokatę. W klasie Masters wystartowali Dariusz Hewelt i Andrzej Hawryluk, którzy jednak nie sprostali trudom rajdu, zamykając całą stawkę zawodników. Wygrał Łukasz Bartos (KTM Novi Korona Kielce) przed Jackiem Romanem (KS Rega MX Team Robczyce) i Leszkiem Drogoszem (KKM Wena Kielce). HAWI Racing Team Opole zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Zwyciężyła mocna ekipa KTM Novi Korona Team Piekoszów. W generalce Mistrzostw Polski spośród naszych zawodników najwyżej sklasyfikowany jest Patryk Kuleszo na 6. miejscu.

  Pucharową klasę Kobiet zdominowała 14-letnia Weronika Duraj, która ukończyła zawody z dużą przewagą czasową nad swoimi rywalkami. Drugie miejsce przypadło Dominice Orlik (KTM Novi Korona Kielce), a trzecie Julii Morgale (ATV ROW Rybnik). Weronika umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji sezonu. W klasie Junior 85 ambitnie jechał Igor Roj. W pierwszym dniu sportowej rywalizacji był drugi, a nazajutrz w połowie rajdu musiał przerwać jazdę z powodu awarii motocykla. Okazało się, że punkty wywalczone podczas sobotniej rywalizacji pozwoliły Rojowi stanąć na najniższym stopniu podium.

  Wygrał Igor Gromek przed Szymonem Wiczukiem (obaj ATV ROW Rybnik). W klasie E1 o pucharowe podium otarł się Karol Duraj, który w sobotę był 4. a w niedzielę 3, co dało jemu czwarte miejsce w zawodach, za zwycięzcą Remigiuszem Antończykiem (ATV ROW Rybnik), Arturem Glapą (Motoklub Oborniki) i Marcinem Sidłem (KKM Wena Kielce). Natomiast Piotr Biernat w klasie Junior dwukrotnie był piąty, co dało jemu 5. miejsce w imprezie. Wygrał Kacper Taraszkiewicz (Moto Klub Ostróda) przed Dominikiem Dziurą (Lamba Rzeszów) i Mikołajem Lenio (KS Motocross Słupsk).

  Teraz rywalizacja z Podlasia ponownie przeniesie się do południowo-zachodniej części Polski, gdzie już 17 i 18 lipca w Nowym Kościele koło Złotoryi zostaną rozegrane kolejne mistrzowskie i pucharowe rundy enduro.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-07 19:46:28 [5.173.109.*] id:1615575  
  tippmann: Napisał postów [6676], status [VIP] Reputacja
  oby tak dalej,dupa osobiście wręczy wam medal:)))

  Nick:
  Treść: