• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14337
  • Dodano: 2021-07-06 / 12:05
  • Komentarzy: 7

  Chciał zażegnać spór, zapłacił życiem. Nowe informacje w sprawie morderstwa kierowcy

  Chciał zażegnać spór, zapłacił życiem. Nowe informacje w sprawie morderstwa kierowcy

  (Fot. Polizei Oberfranken)

  Mężczyzna, który dziś w nocy, w niemieckim HOF za pomocą scyzoryka zadał śmiertelne ciosy kierowcy autobusu z Opola został zatrzymany.


  Niemiecka policja podała nowe dane w temacie morderstwa polskiego kierowcy w miejscowości HOF. 43-letni zatrzymany był Niemcem z Saksonii. Policja w obecności tłumaczy przesłuchała pasażerów autokaru jako świadków.

  Dwa autobusy z Polakami na pokładzie zrobiły obowiązkową przerwę na dziedzińcu dworca w Hof w nocy z poniedziałku na wtorek. Pasażerowie opuścili autokar, część z nich wyszła na plac zapalić papierosa. Wtedy do podróżnych podszedł 43-letni mężczyzna, który wszczął awanturę i zaatakował jednego z pasażerów. 63-letni kierowca autobusu opuścił pojazd i próbował załagodzić spór. Wtedy został niespodziewanie zaatakowany scyzorykiem. Po ataku sprawca oddalił się pieszo, został jedna szybko złapany przez radiowóz.

  Pasażerowie natychmiast udzielili pomocy rannemu kierowcy, jednak po przyjeździe pogotowia, lekarz stwierdził zgon. Jeden z autobusów musiał zostać do dyspozycji policji, na tę chwilę nie wiadomo kiedy pasażerowie będą mogli kontynuować podróż.

  Policja kryminalna i prokuratura w Hof rozpoczęły śledztwo w sprawie zabójstwa. 43-letni Niemiec pochodzący z saksońskiego Vogtland jest obecnie przesłuchiwany.

  Komenda policji ogłosiła, że ​​dalsze informacje powinny pojawić się jeszcze dzisiaj.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".