• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2728
  • Dodano: 2021-07-06 / 15:32
  • Komentarzy: 2

  W Szpitalu Tymczasowym w Opolu przebywa obecnie 8 osób. Wraca akcja szczepień w Karolince

  (Fot. Archiwum)

  W Szpitalu Tymczasowym obecnie przebywa 8 pacjentów. W ciągu całego okresu działalności przyjęto już 637 chorych. Cały czas medycy zachęcają do szczepień.


  - Od początku działalności Szpitala Tymczasowego od końca grudnia 2020 r. przyjęto 637 pacjentów. Według danych z dziś hospitalizowanych jest 8 osób, z czego 2 na intensywnej terapii. Zgodnie z ostatnią decyzją opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, łączna liczba łóżek do realizowania świadczeń w szpitalu tymczasowym wynosi 66, z czego 10 na intensywnej terapii - poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  - Od początku maja przejmujemy pacjentów ze szpitali, w których tymczasowe oddziały covidowe, utworzone w czasie trzeciej fali koronawirusa, przekształcane są na niecovidowe. Mieliśmy już takie przyjęcia ze szpitali w Białej, Prudniku, Głubczycach, samorządowego w Kluczborku a spoza regionu - z Wodzisławia Śląskiego, a w ostatnich dniach także ze szpitali w Kup i MSWiA w Opolu - informuje szpital.

  Informacje dla rodzin pacjentów hospitalizowanych w szpitalu tymczasowym są dostępne na stronie: https://tsc.usk.opole.pl/, do której można wejść przez stronę www.usk.opole.pl zakładkę Covid-19, a w niej zakładkę - Szpital Tymczasowy.

  W najbliższy piątek i sobotę, 9 i 10 lipca, po raz kolejny uruchomiony zostanie punkt szczepień w Centrum Handlowym Karolinka. W tych dniach szpitalne zespoły szczepiące z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu będą tam podawały drugie dawki szczepionek Pfizer, dla osób, które w CH Karolinka przyjęły wcześniej (podczas czerwcowych akcji) pierwsze dawki.

  - Zapraszamy też osoby, które chcą się zaszczepić, a jeszcze tego nie zrobiły. Przygotujemy dla nich szczepionki firm Pfizer i Johnson@Johnson - zapowiada Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK.

  Przypominamy, że na prowadzone przez USK szczepienia w opolskich centrach handlowych nie trzeba się wcześniej rejestrować, a skorzystać z nich mogą osoby w wieku od 16 lat. Młodzież w wieku 16-17 lat, jeśli przyjdzie na szczepienie bez osoby dorosłej, musi mieć wypełniony i podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego formularz, który wcześniej można pobrać i wydrukować z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom.

  - Dotychczasowe akcje szczepień w Karolince i Turawie Park cieszyły się sporym zainteresowaniem - komentuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik. - Tylko w CH Turawa Park podczas pierwszej akcji zaszczepiliśmy przez trzy dni niemal 390 osób, a w miniony piątek i sobotę, 2-3 lipca, ponad 330.

  W CH Karolinka łącznie przez 12 dni w czerwcu zaszczepionych zostało ponad 1100 osób.

  Punkt szczepień w centrum handlowym przy ul. Wrocławskiej, ulokowany jest w pomieszczeniu między wejściem do sklepu sportowego, a pierwszym wejście do CH od strony strefy gastronomicznej. Czynny będzie 9 i 10 lipca, w godzinach od 9 do 20.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-06 18:58:25 [31.60.115.*] id:1615530  
  liberty: Napisał postów [4264], status [Szycha] Reputacja
  Jaki koszt trzymania tam tych 8 ludzi? Po cholerę och tam trzymać jak mogą iść do zwykłego szpitala?! Kto na tym kasę trzepie?!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-07-07 15:09:52 [217.173.195.*] id:1615565  
  wojtasoks: Napisał postów [9880], status [VIP] Reputacja
  Milion monet jest do ogarnięcia...