• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1892
  • Dodano: 2021-07-06 / 10:23
  • Komentarzy: 0

  Dwa samochody ciężarowe zderzyły się pod Byczyną. Droga jest zablokowana

  Dwa samochody ciężarowe zderzyły się pod Byczyną. Droga jest zablokowana
   <i>(Fot. O!Polskie Ratownictwo)</i>

  (Fot. O!Polskie Ratownictwo)

  Kierowca przewożący cement zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia z drugim samochodem ciężarowym. Do tego wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w gminie Byczyna.


  We wtorek 6 lipca o godzinie 1.25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, że na drodze krajowej numer 11 na trasie Kępno-Kluczbork pomiędzy Kostowem a Golkowicami w gminie Byczyna doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z JRG Kępno, trzy zastępy z OSP Byczyna, jeden zastęp z OSP Kostów, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i patrol drogówki.

  Według relacji służb pracujących na miejscu zdarzenia, do wypadku doszło z powodu zaśnięcia jednego z kierowców. Kierujący Scanią przewożącą cement na zakręcie zjechał na lewy pas ruchu. Jadący w przeciwnym kierunku kierowca samochodu ciężarowego zachował dużą czujność, jednak nie zdołał w pełni uniknąć zderzenia.

  Kierowca przewożący gabaryt odbił na przeciwległy pas ruchu i uniknął tragedii, jednak samochód przewożący cement zdążył uderzyć w naczepę ciężarówki. Cementowóz ostatecznie skończył podróż przewrócony na boku w rowie.

  W wyniku zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy udzielili kierowcy samochodu ciężarowego przewożącego cement. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

  Droga pomiędzy Gołkowicami a Kostowem w gminie Byczyna jest cały czas zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".