• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3292
  • Dodano: 2021-07-05 / 11:55
  • Komentarzy: 2

  Utrudnienia na skrzyżowaniu Katowicka-Ozimska. Rozpoczął się remont

  (Fot. Dżacheć)

  Duże utrudnienia dla kierowców spowodowały prace drogowców na ulicy Katowickiej w Opolu. Zmotoryzowani będą musieli się przyzwyczaić, bo taki stan rzeczy utrzyma się przez około 2 miesiące.


  "Miasto zamknięte z powodu remontu" - to najczęstsze komentarze padające spod klawiatury naszych czytelników, kiedy informujemy o kolejnych utrudnieniach. Zgodnie z zapowiedziami, drogowcy rozpoczęli przebudowę skrzyżowania Ozimska-Katowicka. W związku z tym musimy dostosować się do nowych regulacji w ruchu.

  Miejski Zarząd Dróg rozpoczął przebudowę ulicy Katowickiej na odcinku między Orląt Lwowskich a Ozimską. Zgodnie z informacją przekazaną przez Miejski Zarząd Dróg w Opolu:

  - z Katowickiej będzie możliwy wyjazd w Ozimską we wszystkich kierunkach

  - nie będzie możliwości wjazdu z Ozimskiej w Katowicką (odcinek w kierunku Orląt Lwowskich)

  Inaczej pojadą też autobusy:

  MZK linia nr 25 pojedzie w następujący sposób: Ozimska - Plebiscytowa - Kośnego do Katowickiej - dalej istniejącą trasą. W drugą stronę bez zmian

  Komunikacja regionalna: Katowicka - Ozimska - Plebiscytowa - Bohaterów Monte Cassino - Batalionów Chłopskich do Nysy Łużyckiej - dalej istniejącą trasą. W drugą stronę bez zmian

  Utrudnienia potrwają około 2 miesiące. Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie lewoskrętów na ulicy Ozimskiej i Katowickiej, co nie tylko zwiększy przepustowość, ale także poprawi bezpieczeństwo, ulica zostanie oprócz tego droga dwupasmową w obu kierunkach.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-05 19:00:21 [89.64.44.*] id:1615425  
  OnBar7: Napisał postów [50], status [rozkręca się] Reputacja
  Powinni karnie odpowiadać za te korki

  Nick:
  Treść:
  2021-07-05 17:38:07 [80.49.237.*] id:1615419  
  ktostamtaki: Napisała postów [391], status [pismak] Reputacja
  Jak "robic" to wszystko naraz a nie tam, po jednej inwestycji , na 5lat

  Nick:
  Treść: