• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1144
  • Dodano: 2021-07-01 / 15:09
  • Komentarzy: 0

  Przedstawiono znaczenie i działania Warsztatów Terapii Zajęciowej na Opolszczyźnie

  Przedstawiono znaczenie i działania Warsztatów Terapii Zajęciowej na Opolszczyźnie

  (Fot. Dżacheć)

  Tematem spotkania była aktualna sytuacja osób niepełnosprawnych w regionie oraz podsumowanie działań na rzecz tych osób w czasie pandemii.


  W opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano działalność Zakładów Aktywności Zawodowej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w województwie opolskim.

  Warsztat terapii zajęciowej jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

  Warsztat terapii zajęciowej nie jest placówką samodzielną, ale stanowi część większej struktury organizacyjnej wyposażonej w osobowość prawną lub posiadającej zdolność do czynności prawnych. Warsztaty mogą być organizowane przez fundacje, stowarzyszenia lub przez inne podmioty.

  - Do 2030 roku chcemy aby zatrudnienie osób niepełnosprawnych osiągnęło 40 procent. Osoby niepełnosprawne mamy w każdej gminie. Mamy nadzieję, że kolejne gminy i powiaty będą dołączały do programu. Apelujemy, by w każdym powiecie był Zakład Aktywności Zawodowej - mówi Mieczysław Wojtaszek, pełnomocnik wojewody opolskiego ds. osób niepełnosprawnych.

  - Fundusz wspiera zakłady pracy chronionej, zakłady aktywności zawodowej. W związku z pandemią wprowadziliśmy programy, w których pomagaliśmy kupować środki czystości i środki dezynfekujące. Fundusz stara się wspierać takie instytucje. Przez długie lata były tylko dwa zakłady aktywności zawodowej i cieszymy się, że powstają kolejne. Dla tych osób to nie tylko wyjście z domu, ale też droga do przyszłości - mówi Beata Piaszczyk z PFRON o/Opole.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".