• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2018
  • Dodano: 2021-06-29 / 18:20
  • Komentarzy: 1

  Wolontariusze z akcji "Jedzenie Zamiast Bomb karmili bezdomnych przez 7 miesięcy

  Wolontariusze z akcji "Jedzenie Zamiast Bomb karmili bezdomnych przez 7 miesięcy
   <i>(Fot. Jedzenie zamiast bomb/FB)</i>

  (Fot. Jedzenie zamiast bomb/FB)

  Społecznicy co niedzielę serwują gorący, zdrowy posiłek dla osób bezdomnych i biednych oraz zaopatrują potrzebujących w ciepłe ubrania. Podsumowano sezon.


  Opolscy działacze kolektywu "Food Not Bombs" (Jedzenie Zamiast Bomb) podsumowali akcję serwowania darmowych posiłków dla bezdomnych Opolan.

  - Ten sezon należał do szczególnych. Udało nam się całkowicie zrezygnować z plastikowych naczyń jednorazowych na rzecz tych przyjaznych środowisku, dzięki udanej zrzutce regularnie zaopatrzaliśmy potrzebujących w potrzebne środki czystości, a nasza grupa liczyła więcej ludków niż kiedykolwiek. Wielu z nas jest rozdartych, zapotrzebowanie na akcję Jedzenie Zamiast Bomb na opolskich ulicach nie maleje, lecz głosowaliśmy i większość z nas potrzebuje odpoczynku - podsumowują wolontariusze i składają podziękowania dla ludzi, którzy ich wsparli.

  Food Not Bombs to ruch zapoczątkowany w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych jako sprzeciw wobec militaryzacji państw kosztem nieadekwatnym do bogactwa danego kraju. Co ważne, nie tylko posiłek, ale też ubranie mogli dostać co niedzielę bezdomni. Młodzi ludzie organizujący tę akcję chętnie przyjmują odzież i wszelkie materiały, które pomogą w szerzeniu ich działań. W tym sezonie z uwagi na pandemię nie było czasu na pozyskanie wsparcia.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-30 00:10:20 [5.173.114.*] id:1615050  
  tippmann: Napisał postów [6704], status [VIP] Reputacja
  no i fajnie,futrujcie ich dalej

  Nick:
  Treść: