• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1221
  • Dodano: 2021-06-29 / 13:44
  • Komentarzy: 1

  TH Marsjanie Opole brązowym medalistą Mistrzostw Polski Hokeja na Rolkach sezonu 2021

  TH Marsjanie Opole brązowym medalistą Mistrzostw Polski Hokeja na Rolkach sezonu 2021
   <i>(Fot. FB/TH Marsjanie Opole)</i>

  (Fot. FB/TH Marsjanie Opole)

  Turniej finałowy ekstraligi Hokej na rolkach pod patronatem Polski Związek Sportów Wrotkarskich odbył się w dniach 25-27 czerwca 2021 r. w Dębicy.


  Hokej na rolkach jest zespołowa gra sportowa, odmiana hokeja na lodzie. Zawodnicy jeżdżą na rolkach na suchej powierzchni, ograniczonej bandami. Nosi wiele nazw, oznaczających tę samą dyscyplinę (hokej na rolkach, hokej in-line, hokej na wrotkach jednośladowych). Podczas meczu, jednocześnie na boisku, występuje 4 zawodników w polu plus bramkarz. Cała drużyna składa się maksymalnie z 14 zawodników z pola plus 2 bramkarzy.

  W dniach 25 - 27 czerwca w hali MOSiR Dębica odbył się turniej finałowy Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn. Po 2 dniach emocji, rozgrywkach grupowych i barażach przyszedł czas na walkę o ostateczne lokaty. Niedziela okazała się szczęśliwa dla drużyny Luce Bielsko - Biała, która w wielkim finale pokonała obrońców tytułu, czyli Pantery SportRebel Cieszyn. W meczu o trzecie miejsce Marsjanie Opole okazali się lepsi od Polonii Bytom.

  Należy zauważyć, że opolski zespół zdobył już 15. medal Mistrzostw Polski (9. złotych medali, 3. srebrne i 3. brązowe) co oznacza, iż drużyna z Opola nieprzerwanie od 15. lat zajmuje miejsce na podium, mimo stale rosnącego poziomu ligi!

  - Poza sukcesem drużynowym, wielką radość i dumę budzi również osiągniecie indywidualne jednego z naszych zawodników. Bartek Bychawski został jednogłośnie uznany najlepszym obrońcą tegorocznego finału - piszą TH Marsjanie na swoim profilu Facebookowym.

  Skład Marsjan Opole w Turnieju Finałowym:
  Bramkarz: Michał Kieler
  Obrońcy: Bartek Bychawski, Tomasz Bardelski "C", Maciej Resiak, Grzegorz Hamuda, Daniel Procházka, Kuba Wójcik
  Napastnicy: Filip Stopiński, Jakub Voznica, Tomek Sznotala, Maciej Waluszek, Maciej Gawlik, Martin Piecha
  Ponadto w turniejach eliminacyjnych udział wzięli: Mateusz Pawlak, Karol Kisielewski, Paweł Kosidło, Tomasz Szatkowski i Grzegorz Konopka.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-30 00:25:37 [5.173.114.*] id:1615051  
  tippmann: Napisał postów [6712], status [VIP] Reputacja
  szmaciarze z polskiej piłki kopanej mogą o takim medalu tylko pomarzyć

  Nick:
  Treść: