• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 13035
    • Dodano: 2021-06-27 / 10:07

Ponad 200 osób pobiegło w Biegu po Kwiat Paproci

W wieczornym Biegu po Kwiat Paproci wzięło udział ponad 200 zawodników. Wygrał Daniel Kokot z Ozimka.

W sobotę 26 czerwca z dystansem 10 kilometrów leśnego biegu zmierzyło się ponad 200 biegaczy z całej Opolszczyzny.

Zawody miały również wyzwanie - organizatorzy nagradzali najpiękniejsze wianki na głowach biegaczek oraz zachęcali do szukania w lesie kwiatu paproci. Wydarzenie rozegrało się w okolicy stawu Zangów, w gminie Dąbrowa.

Najszybciej trasę biegu pokonał Daniel Kokot, wygrywając z 75 sekundową przewagą nad Dawidem Mazurkiewiczem z Kluczborka. Na trzecim miejscu podium uplasował się Paweł Białowąs z Oławy.

- W końcu możemy zmierzyć się biegowo ze znajomymi, to dla mnie bardzo ważne móc tutaj dzisiaj być. Bieganie jest dla mnie wielką pasją - mówi Kamil, uczestnik biegu.

- Przyjechałem dziś z dziećmi kibicować mężowi. W końcu możemy jeździć wszyscy na zawody tak jak to zawsze było. Jeszcze tylko brakuje zawodów dla dzieciaków - mówi Aneta, która kibicowała dziś mężowi Piotrowi.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Marzena Boczkowska, która pokonała dystans 10km w 42 minuty i 3 sekundy. Na drugim miejscu Wiek-Rezacz Alicja i za nią Witkiewicz Dominika.

Wszystkim aktywnym uczestnikom gratulujemy.